AKTUALNOŚCI

17/11

Naznaczeni przez rewolucję bolszewików. Rozmowa z autorami książki – Martą Panas-Goworską i Andrzejem Goworskim | Wschodni Express

Mija właśnie 100 lat od wybuchu rewolucji październikowej. To doskonała okazja, by ponownie przyjrzeć się wydarzeniom, które sprawiły, że carska Rosja przeistoczyła się w Kraj Rad.

17/11

Rozmowy wokół twórczości i życia: Leśmian, Cwietajewa | Wschodni Express

Warsztaty Kultury w Lublinie, magazyn Kultura Enter oraz kwartalnik literacki Akcent zapraszają na spotkanie poświęcone Bolesławowi Leśmianowi i Marinie Cwietajewej oraz dwóm książkom wydanym w 2017 r. w Wydawnictwie Sic!

17/11

Miles Bonny / Shhor / Dj Papa Zura | Strefa Innych Brzmień

Miles Bonny to absolutnie wyjątkowy amerykański wokalista, trębacz i producent muzyczny, który w Warsztatach Kultury wystąpi wraz z tasmańską wokalistką SHHOR. Za support i after odpowiadać będzie Dj Papa Zura.

14/11

Robimy marionetki | Warsztaty po Nocy

Tegoroczna Noc Kultury zaowocowała wieloma pięknymi projektami. Jednym z nich był spektakl „Ruchome obrazy” przygotowany przez Agnieszkę Soszyńską i Dominikę Sergiej.

10/11

LampART – Warsztaty ze sztuki tworzenia upcyclingowych lamp

Rurki, wiaderka, stare słoiki, koszyki, filiżanki, lakierki… każde tworzywo jest doskonałe do stworzenia własnej lampki. Warsztaty Kultury w Lublinie oraz wirtualna galeria sztuki homocreatus.pl zapraszają na warsztaty!

08/11

Wielki Szlak Himalajski – spotkanie z Bartoszem Malinowskim

1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 cel. Bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników. Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski jako pierwsi Polacy przemierzyli Wielki Szlak Himalajski.

06/11

Listopadowa sesja warsztatowa Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego

Jarmark Jagielloński w Lublinie za nami, ale w trakcie kiedy miasto powoli zapada w sen zimowy muzycy Orkiestry Jarmarkowej zaczynają już przygotowywać się do kolejnego sezonu.

02/11

Warsztaty kreowania dźwięków (sound design) | Warsztat Medialabowy

Kolejne listopadowe warsztaty medialabowe poświęcimy rozwijaniu naszej wyobraźni dźwiękowej i tworzeniu krótkich dźwiękowych pejzaży i opowieści.

31/10

Technika olejowa | Warsztat fotograficzny

Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności posługiwania się techniką olejową w fotografii. Zapisy ruszają 2 listopada

30/10

DEVELOP.lab – narzędziownik dla przedsiębiorców kreatywnych

W Lublinie rusza DEVELOP.lab, program który ma pomóc młodym przedsiębiorcom z branży kreatywnej.

27/10

Ruchome obrazy – teatr marionetek | Warsztaty po Nocy

Kilkuminutowej porcji magii, przygotowanej przez Agnieszkę Soszyńską i Dominikę Sergiej, mieliśmy okazję doświadczyć podczas tegorocznej Nocy Kultury. Teraz, będziemy mogli zobaczyć spektakl ponownie.

25/10

Miasta północy w Miasto movie

Przed nami interesująca filmowa podróż na północ.