Noc Kultury 2013

Energie miasta

8 czerwca 2013

Liczba siedem jest od wieków traktowana jako liczba wyjątkowa, pełna magii i ukrytej mocy. W wielu mitologiach i religiach świata jest symbolem całości, dopełnienia, związku czasu i przestrzeni, czy też szczęśliwego losu. Siódma edycja Nocy Kultury weszła w dialog z tą symboliką, przynosząc zmiany wynikające z refleksji nad dotychczasową formułą.

Od 2007 r. pod hasłem „manifestacja kulturalna miasta” instytucje, organizacje, artyści i animatorzy kultury wspólnie tworzą program tego niezwykłego festiwalu. Przez sześć lat, Noc Kultury mocno wpisała się w przestrzeń kulturalną Lublina, który w tym czasie przechodził okres intensywnego rozwoju. Zaangażowanie miasta w starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz liczne inicjatywy i projekty społeczno-kulturalne, sprawiły, że Lublin znacząco wzmocnił swoją pozycję jako miasta kultury i stał się w tym obszarze silną i rozpoznawalną marką.

Dziś zgodnie możemy powiedzieć, że kultura w Lublinie jest trwałym elementem życia naszego miasta i wyraźnie wpływa na jego kształt. Zdaje się zatem, że forma corocznej „manifestacji” straciła swoje uzasadnienie, ponieważ nikomu już nie trzeba udowadniać jak wielki potencjał tkwi w lubelskich środowiskach kulturalnych. Dlatego w 2013 roku zmieniliśmy towarzyszące nam od lat hasło i zaczęliśmy przyglądać się bliżej „energiom miasta”, zwłaszcza tym kulturalnym. Podczas najważniejszej nocy w naszym mieście, sprawdzimy czym one są, jak się przejawiają, gdzie ich szukać oraz jak wpływają na nasze życie i wizerunek Lublina. Zmianie uległ również sposób budowania programu Nocy Kultury – aby go usprawnić powołany został specjalny zespół ds. programowych, który starał się wzmocnić relacje z organizatorami poszczególnych wydarzeń i stworzyć spójną ofertę programową, atrakcyjną dla szerokiego grona odbiorców. Nacisk położyliśmy na działania angażujące odbiorców, wchodzące w dialog z przestrzenią miejską oraz projekty tworzone specjalne z myślą o prezentacji podczas Nocy Kultury.

  • PŁYTA IRIAO

    Wschód Kultury - Inne Brzmienia prezentują:

    IRIAO | Rogalów Analog Adventures
  • ZOBACZ I SUBSKRYBUJ NASZ INSTAGRAM

  • POLUB NAS