O projekcie

Projekt YouthMediaLab Lublin, organizowany przez Warsztaty Kultury, to cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów klas III gimnazjum oraz lubelskich licealistów. W trakcie 5 warsztatów uczestnicy mają okazję poeksperymentować z nowoczesnym sprzętem, poznać od podszewki multimedia oraz stworzyć własny projekt „medialabowy” związany z Lublinem (do wykorzystania np. w trakcie najbliższej Nocy Kultury). Na każdym kroku towarzyszą im doświadczeni trenerzy (WIĘCEJ INFORMACJI O TRENERACH TUTAJ), którzy uczą obsługi przeróżnych, odjechanych urządzeń, a także dzielą się doświadczeniami, które zdobyli w trakcie zeszłorocznej MediaLab Lublin Battle dla dorosłych.Uczestnicy tworzą swoje projekty „medialabowe” w grupach. W trakcie 4 pierwszych warsztatów koncentrują się na poznaniu narzędzi, a pod koniec czwartego i w trakcie piątego warsztatu pracują już nad stworzeniem własnego projektu.

W zaplanowanym na trzeci tydzień listopada finale, każda z grup ma za zadanie przedstawić swój projekt jury w trakcie krótkiej prezentacji a’la TED. Jury bierze pod uwagę przede wszystkim finałową prezentację, choć nie zapomina także o punktach za obecności na wszystkich warsztatach. Zwycięska grupa otrzyma nagrodę-niespodziankę oraz pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy projektu specjalne certyfikaty.

Uwaga: jesteście ciekawi jak przebiegała I edycja Youth MediaLab Lublin, którą organizowaliśmy w kwietniu i maju br.? Zajrzyjcie do galerii na naszej podstronie, a także zapraszamy do lektury relacji z Wielkiego Finału naszego projektu. Przeczytajcie również co o swoim udziale w Youth MediaLab Lublin 2016 mówią zwycięzcy pierwszej edycji –  Patrycja Jasiurska, Milena Smyl i Michał Prus.

  • PŁYTA IRIAO

    Wschód Kultury - Inne Brzmienia prezentują:

    IRIAO | Rogalów Analog Adventures
  • ZOBACZ I SUBSKRYBUJ NASZ INSTAGRAM

  • POLUB NAS