Warsztaty w ramach projektu

Youth MediaLab Lublin 2016 vol. II obejmuje 5 warsztatów praktycznych oraz wielki finał.

1. WARSZTAT „MediaLab od podszewki czyli burze mózgów, projekty, prezki, social media & pozostałe internety”

Pierwszą część zajęć zaczynamy od spraw organizacyjnych: dzielimy uczestników na kilkuosobowe zespoły, które będą realizować projekty „medialabowe” oraz poznajemy zasady rywalizacji. Następnie pogadamy o najciekawszych projektach „medialabowych”, tak byście szybko złapali łyk inspiracji. W drugiej części zajęć poznacie zasady prowadzenia i planowania projektów (brzmi jak nuda, ale przydaje się w życiu), a także przeróżne bezpłatne narzędzia internetowe ułatwiające pracę (bo po co wymyślać Amerykę od nowa). Pokażemy Wam również jak wykorzystywać media społecznościowe i inne „fejsbuki” do promocji projektu. Na zakończenie zrobimy krótki trening prezentacji projektu w modelu zaczerpniętym z TED, tak byście byli w pełni przygotowani na wielki finał naszego wydarzenia.

Kiedy: 6 października (czwartek), godz. 17:00-21:00

Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Prowadzący: Jacek Lipski

2. WARSZTAT „Programowanie z Arduino”

Zajęcia czysto praktyczne. Co na Was czeka? Mikrokontrolery Arduino oraz Raspberry Pi! Zaczynamy od szybkiego przypomnienia podstaw elektroniki, a następnie zanurzamy się w świat platformy Arduino IED. W finale warsztatu każdy zespół zrealizuje mini wdrożenie z zastosowaniem Arduino.

Kiedy: 12 października (środa), godz. 17:00-21:00

Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Prowadzący: Łukasz Warowny

3. WARSZTAT „Jak okiełznać drukarkę 3D”

Macie ochotę poeksperymentować z drukiem 3D? Będziecie mieli na to niepowtarzalną okazję w trakcie warsztatów z człowiekiem, który o druku 3D wie niemal wszystko.

Kiedy: 18 października (wtorek), godz. 17:00-21:00

Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Prowadzący: Robert Wciseł

4. WARSZTAT „Lutujemy i filmujemy”

Warsztat prowadzony przez Grzegorza Adamczuka składa się z 2 części. W części nr 1 w ruch pójdą lutownice (metoda THT), a Waszym zadaniem będzie zlutowanie prostego układu elektronicznego. W części nr 2 zajmiecie się tematyką foto i video. Przetestujecie aparaty fotograficzne, a następnie przygotujecie „zeszyt reżyserski”, poznacie zasady obsługi programu Windows Movie Maker oraz zmontujecie 60 sek. film. W końcowej części zajęć każda z grup będzie miała za zadanie zaprezentować go prowadzącemu oraz pozostałym uczestnikom.

Na zakończenie zajęć odpalamy zespołowe „burze mózgów”. W ich trakcie każda grupa wymyśli i zdecyduje, jaki projekt związany z Lublinem chce zrealizować w ramach Youth MediaLab Lublin 2016 vol. II.

Kiedy: 27 października (czwartek), godz. 17:00-21:00

Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Prowadzący: Grzegorz Adamczuk

5. WARSZTAT „Tworzymy projekty medialabowe”

Ostatnie i chyba najważniejsze zajęcia praktyczne. Poznaliście już wszystkie niezbędne narzędzia, dlatego zaczynamy od doszlifowania Waszych pomysłów na grupowe projekty „medialabowe”, a następnie przechodzimy do ich realizacji. Do Waszej dyspozycji jest każdy sprzęt, którego obsługi nauczyliście się na poprzednich warsztatach. Wsparciem służą Wam nasi trenerzy. Zadanie dla każdej z grup? Zrealizować w trakcie warsztatów projekt „medialabowy” związany z Lublinem (czyli przygotować go do finałowej prezentacji)!

Kiedy: 8 listopada (wtorek), godz. 17:00-21:00

Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Prowadzący: Jacek Lipski. Wsparcie: Robert Wciseł, Grzegorz Adamczuk, Łukasz Warowny

„WIELKI FINAŁ YOUTH MEDIALAB LUBLIN 2016 vol. II”

Warsztaty za nami. Czas na ostatnie wyzwanie, tym razem już na oświetlonej scenie, przed specjalnie zebranym jury. Każda z grup w trakcie 10 min. prezentacji a’la TED przedstawi projekt, nad którym pracowała w trakcie ostatnich warsztatów. Jury oceni Wasze prace i wybierze zwycięską grupę. Pod uwagę weźmie przede wszystkim końcową prezentację, nie zapominając jednak o punktach za obecność na wszystkich warsztatach. Zwycięska grupa otrzyma nagrodę-niespodziankę oraz pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy projektu specjalne certyfikaty.

Kiedy: 23 listopada (środa), godz. 17:00-20:00

Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

  • PŁYTA IRIAO

    Wschód Kultury - Inne Brzmienia prezentują:

    IRIAO | Rogalów Analog Adventures
  • ZOBACZ I SUBSKRYBUJ NASZ INSTAGRAM

  • POLUB NAS