Duży Jack i Xenony | Strefa Innych Brzmień

event thumbnail

Strefa Innych Brzmień prezentuje w grudniu podwójny koncert: Duży Jack i Xenony 


Kiedy:
15 grudnia 2016 (czwartek), godz.: 19:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
wstęp wolny

 

 

DUŻY JACK:

Duży Jack założony w 2011 roku na potrzeby koncertu z coverami Starych Singers, po latach wydał płytę z własnymi kompozycjami, zupełnie inną muzyką i nieco innym składem. Tworzą go przede wszystkim Paweł „Bebech” Górski (Xenony) na gitarze barytonowej oraz Tomasz Dubiel na perkusji. Do tej dwójki dołączyli Piotrek Bukowski (Xenony, Hokei) grający na gitarze oraz Łukasz Jędrzejczak (T’ien Lai, Alameda 5) na wokalu. Duży Jack to zespół Frankenstein – każdy z jego członków inspirację czerpie z innego źródła. Z tego powodu płyta budzi wiele skojarzeń – począwszy od Shellac i NoMeansNo przez Refused i Dead Kennedys, na Stereolab kończąc.

Ich świeżo wydana płyta „Uczucia” (wyd. Lado ABC) została zrealizowana przez Michała Kupicza w 2014, następnie całość zmiksował w 2015 Norman Teale, a masteringiem zajął się w 2016 Michał Kupicz.

Skład:

  • Tomasz Dubiel – perkusja
  • Paweł Bebech Górski – gitara barytonowa
  • Piotr Bukowski – gitara, syntezator
  • Łukasz Jędrzejczak – wokal

 

Przydatne linki:

WIDEO

POSŁUCHAJ

FACEBOOK

 


XENONY:

XENONY to jedyni, którzy w tak bezkompromisowy sposób łączą brzmienia syntezatorowe z zaawansowaną wiedzą z zakresu całek i wektorów. Potrafią być nowocześni, potrafią być melancholijni i starają się być zabawni. Na pewno są super fajni. Po wydanej w 2014 znakomitej płycie „XE” (Lado ABC A/13, MA14), XENONY wyruszają w innym kierunku. Hasło brzmi – Kosmos. Zespół na jesiennej trasie zaprezentuje nowe utwory z nadchodzącej płyty „Polished Space Program” – premiera wiosną 2017.

Skład:

  • Bukowski (Hokei, Duży Jack) – synths
  • Koszniec Karol (Komora A) – synths
  • Bebech (Duży Jack) – synths

Przydatne linki:

TELEDYSKI

POSŁUCHAJ

FACEBOOK

 

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.