„Bestiariusz” – warsztaty tworzenia filmu dokumentalnego dla dzieci | Zapraszamy!

thumbnail

Warsztaty dla dzieci w wieku 8 – 12 lat 

Jak prawdziwe są historie, którymi wyjaśniamy nasz świat innym? A może gubimy się w misternie tkanej sieci własnych bajek? Iluzje tworzone są przez różne impulsy, z których najpotężniejsze wydają się impulsy wizualne. Bardzo bolesnym doświadczeniem może być utrata tych barwnych obrazów, które dają nam błędne wyobrażenie rzeczywistości, ale za to zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w warsztatach z tworzenia filmu dokumentalnego prowadzonych przez Wiktorię Khomenko z Ukrainy – uczestniczkę programu rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej organizowanego przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej oraz Warsztaty Kultury w Lublinie.

Artystka proponuje stworzenie filmu dokumentalnego poświęconego bajkom wymyślanym przez dzieci. Wezmą w nim udział dzieci (8-12 lat), których zadaniem będzie zrobienie zdjęć lub nakręcenie krótkiego wideo o miejscach dla nich ważnych (w mieście, domu, pokoju itp.), gdzie zbierają się z przyjaciółmi i się bawią. Rezultatem działań będzie swoisty „bestiariusz” domowy/miejski, opowiadany przez mieszkańców. Dzieci będą nie tylko filmować i fotografować miejsca zabaw, ale także w mityczny sposób opiszą przestrzenie lub obiekty na ich ulicy/ w domu/ pokoju/ miejscu gdzie mieszkają. Efektem działań będzie zbiór współczesnych mitów lub bajek tworzonych przez dzieci.

Warsztaty odbędą się między 6 a 16 września w godzinach popołudniowych w Pracowni Warsztatów Kultury w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 11. Planujemy 6 spotkań po 2 godziny.

UWAGA! Szczegółowy harmonogram zajęć podamy pod koniec sierpnia.

Jest możliwość zapisywania dzieci pojedynczo lub grupowo (grupa zorganizowana, klasa). Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest udział we wszystkich zajęciach.

Zapisy przyjmujemy do dnia 5 września 2016 pod numerem tel. 889344148 lub mailowo lss.residencies@gmail.com

Udział w warsztatach jest bezpłatny

[ZOBACZ PLAN WARSZTATÓW]