Warsztaty Kultury partnerem SoundSpring w Batumi

thumbnail

Festiwal SoundSpring w Batumi w Gruzji, (8 – 10 maja) to święto muzyki eksperymentalnej i sztuki video. W tym roku odbyła się już druga edycja wydarzenia. Warsztaty Kultury w Lublinie są jego współorganizatorem. Dzięki naszemu partnerstwu na festiwalu wystąpili dwaj artyści znad Wisły: Piotr Kurek oraz ZENIAL czyli Łukasz Szałankiewicz.

Zaprasamy do odwiedzenia strony internetowej  SoundSpring www.soundspring.ge

Piotr Kurek
Posługuje się starymi instrumentami klawiszowymi i sprzętem elektronicznym, tworząc dźwiękowe arrasy czerpiące zarówno z muzyki eksperymentalnej, jak i tradycyjnych melodii. Jego muzyka bywa zarówno minimalistyczna, jak i niezwykle żywiołowa. Znany jest z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon) oraz niezależnymi choreografami i reżyserami, m.in. z Anną Ladas, Joanną Grabowiecką, Ryszardem Kalinowskim i Robertem Drobniuchem. Jest autorem i współautorem wielu projektów instrumentalnych: Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville czy Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestnik festiwali muzycznych i teatralnych w Nowym Jorku, Paryżu czy Berlinie.

piotrkurek.bandcamp.com

ZENIAL (Łukasz Szłankiewicz)
Sound artist, historyk, kurator muzyki elektronicznej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze muzycznej, jak i wizualnej. Jego działalność oscyluje również wokół interaktywnych instalacji. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Północnej. Zajmuje się promowaniem polskich twórców w kraju i za granicą. Jest współtwórcą wydawnictwa Audiotong. Wydaje albumy jako Zenial (kiedyś Palsecam), wraz z Maciejem Szymczukiem tworzy projekt AABZU, a wspólnie z prof. Markiem Chołoniewskim aktywnie uczestniczy w projekcie Dizzy Kinetics.

zenial.pl
facebook.com/zeniallo