28 czerwca startuje Wschód Kultury!

thumbnail

Warsztaty Kultury jako koordynator lubelskiej części projektu Wschód Kultury z przyjemnością zapraszają do udziału we wszystkich wydarzeniach odbywających się w Lublinie, Rzeszowie i Białymstoku.

28 czerwca startuje Wschód Kultury!

Nastaw się na wschód i bądź z nami w Rzeszowie, Białymstoku i Lublinie!

Wschód Kultury zaprasza na niezwykłe, różnorodne doświadczenia kulturalne łączące trzy miasta wschodniej Polski: Rzeszów, Białystok i Lublin. Przed nami trzy duże festiwale: Europejski Stadion Kultury, Inny Wymiar oraz Integracje-Mediacje w Lublinie w październiku 2013 roku. Wielokulturowość miast Polski wschodniej jest jej ogromnym skarbem. Jak wielki potencjał tkwi w tej wielokulturowości, widać w programie całego projektu. Oddolna inicjatywa lokalnych twórców zaowocowała jedynymi w swoim rodzaju, ciekawymi i różnorodnymi propozycjami kulturalnymi. Nastaw się na wschód i bądź z nami od czerwca do października w Rzeszowie, Białymstoku i Lublinie!

Startujemy 28 czerwca w Rzeszowie festiwalem Europejski Stadion Kultury.

Podczas festiwalu wystąpią twórcy z różnych państw, nie tylko z Polski czy Krajów Partnerstwa Wschodniego (Ukrainy, Białorusi, Azerbejdżanu, Białorusi), ale również z Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Izraela, Rosji, Litwy, Wielkiej Brytanii. W ciągu trzech dni w Rzeszowie wystąpi 258 artystów w 83 projektach. Czeka nas prawdziwe święto sztuki w największych dawkach, a na kolejną uderzającą dozę Wschodu Kultury zapraszamy jesienią do Białegostoku i Lublina.

Na rozgrzewkę polecamy spot video!

Nastaw się na wschód – to od dziś nasze hasło przewodnie!

Zespół Południce – „towar” eksportowy Białegostoku będziemy mogli zobaczyć dopiero w październiku, podczas lubelskiej odsłony festiwalu Wschód Kultury: Integracje-Mediacje, ale muzyka z ich ostatniego krążka pt. Południce/Elektronice będzie nam towarzyszyć przez cały czas trwania projektu w spotach (audio i video) promujących projekt. Białystok, Lublin i Rzeszów to miasta na styku kultur. Położenie to daje ogromny potencjał. Poznacie jego siłę w programie festiwali.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

Pełny program na www.wschodkultury.eu oraz www.facebook.com/wschodkultury

Organizatorzy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury

Miasto Białystok, Miasto Lublin, Miasto Rzeszów

Patroni medialni

Polskie Radio, Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa