Lub design | Architektura codzienna. Być turystą we własnym mieście

thumbnail

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat wraz z opiekunami na spacer i bardzo nietypowe oprowadzanie po mieście. Nietypowe, ponieważ uczestnicy nie poznają faktów historycznych, nie zobaczą zabytków i nie usłyszą ciekawych historyjek . Co więcej, to oni sami będą przewodnikami.

W trakcie spaceru wykonamy serię ćwiczeń. Będziemy szukać miejskiego safari, tworzyć galerię faktur czy tropić roślinnych partyzantów. Zostawimy również swój ślad. Być może odszuka go kolejny poszukiwacz!

Spojrzymy na przestrzeń w zupełnie inny sposób. Będziemy używać nie tylko wzroku, ale i dotyku czy słuchu, a także szukać, kolekcjonować, podpatrywać i eksperymentować.

Kiedy: 22 sierpnia 2014, godz. 17:00

Gdzie: spotykamy się pod Warsztatami Kultury przy ul. Grodzka 5a

Zapisy: Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 815330818 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00 lub drogą elektroniczną e.kruszynska@gmail.com Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Prowadzenie:

Anna Komorowska, Michał Rokita – projektanci związani z pracownią k. Zajmują się projektowaniem przestrzeni dla najmłodszych, jak również edukacją architektoniczną i partycypacją społeczną. Prowadzą warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. Projektują przestrzenie edukacyjne, ogrody przyszkolne i integracyjne czy naturalne place zabaw. Prowadzą konsultacje w zakresie projektowania dla dzieci. W roku 2012 wydali pierwszą książkę dla dzieci „Przewodnik po architekturze codziennej”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego