Pokaż jak to widzisz | Nabór projektów artystycznych do Nocy Kultury 2016

thumbnail

Pokaż jak widzisz nasze miasto i weź udział w Nocy Kultury 2016! Startujemy z naborem do modułu sztuk wizualnych „Tak to widzę”.

Noc Kultury od dziesięciu lat daje twórcom możliwość wypowiedzi artystycznej i gwarantuje, że prace biorące udział w tym niepowtarzalnym święcie kultury zobaczą setki tysięcy osób. Podobnie będzie i podczas tegorocznej edycji festiwalu. Zobaczymy serię prac wchodzących w dialog z przestrzenią publiczną pod hasłem „Tak to widzę”. Oczywiście końcowy efekt zależy wyłącznie od Waszej kreatywności i potencjału twórczego. Każdy może przestawić swój pomysł. Wystarczy wybrać jedną z proponowanych lokalizacji i przesłać swoje zgłoszenie.

Do wyboru:

  • Baszta przy Bramie Krakowskiej
  • balkony i zewnętrzna klatka schodowa przy ul. Rybnej (za sklepieniem od Rynku)
  • placyk przy ul. Furmańskiej
  • ślepe ściany przy Placu Rybnym
  • niezabudowana działka przy ul. Olejnej
  • plac naprzeciwko Archikatedry Lubelskiej (obok Brain Damage Gallery)

Poszukujemy osób twórczych, poruszających się w szeroko rozumianym świecie sztuk wizualnych, inspirujących się przestrzenią i naszym miastem. Dyplom studiów artystycznych nie jest warunkiem udziału w projekcie. Bardziej interesują nas nieszablonowe myślenie, otwarty umysł i zaskakujące pomysły. Wernisaż prac odbędzie się w ramach Nocy Kultury. Autorzy zakwalifikowani do współtworzenia wystawy oprócz możliwości zaprezentowania swoich pomysłów wezmą także udział w warsztatach i konsultacjach z jurorami projektu „Tak to widzę”, którymi są:

  • Waldemar Tatarczuk (przewodniczący jury ) jest artystą performerem. Ukończył Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Sztuką performance zajmuje się od 1989 roku. W pracach często porusza kwestie historyczne i religijne. Swoje akcje prezentował w licznych ośrodkach artystycznych w całej Europie i Azji. Był jednym z współtwórców Europejskiego Festiwalu Sztuki Performance (EPAF) i od 2006 r. jest jego kuratorem. Od 2010 roku pełni funkcję dyrektora Galerii Labirynt.
  • Cezary Hunkiewicz jest socjologiem, animatorem kultury i współtwórcą Brain Damage Gallery oraz Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej. Śmiało możemy również powiedzieć, że jest organizatorem najważniejszych działań związanych ze sztuką uliczną w Polsce.
  • Melo to jeden z czołowych polskich artystów ulicznych. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Specjalista w zakresie tworzenia murali oraz instalacji przestrzennych. Uczestniczył w wielu projektach artystycznych m.in. w Hiszpanii, Czechach, Francji, Niemczech, Indonezji i Polsce.

Chętni do wzięcia udziału w projekcie mogą pobrać formularz zgłoszeniowy na stronie www.nockultury.pl.

Formularz zgłoszeniowy należy uzupełnić i przesłać mailem na adres info@nockultury.pl do dnia 17 kwietnia 2016.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – TAK TO WIDZĘ

REGULAMIN – TAK TO WIDZĘ

Przypominamy również, że dziś ostatnia szansa, by zgłosić swój projekt w otwartym naborze na Noc Kultury 2016!