Koncert NA DZIEŃ DOBRY I DO WIDZENIA

thumbnail

  • ABCDESIGN

Warsztaty Kultury wraz z Galerią Labirynt pragną zaprosić Państwa na specjalny koncert – Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S. Jest on dla nas symbolicznym zakończeniem pewnego etapu w dziejach lubelskiej kultury i budynku przy ul. Popiełuszki 5, a jednocześnie swego rodzaju nowym otwarciem obydwu instytucji i początkiem kolejnych inicjatyw kulturalnych.

Od początku 2013 roku Warsztaty Kultury przenoszą się na ul. Grodzką 5A, gdzie dotychczas funkcjonowała Galeria Labirynt, która z kolei przenosi się na ul. Popiełuszki 5.

Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S to projekt do tej pory kojarzony przez fanów i publiczność internetową przede wszystkim jako Piastelsi, za sprawą brawurowo wykonywanego utworu grupy Dzikusy. Wielki powrót artystów do muzyki lat 60. i 70. nie zakończył się jednak na tym numerze. Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz panem Buniem (Dick 4 Dick) przygotował bowiem specjalny program, na który składają się nieco zapomniane piosenki polskie z szalonej ery bigbitu, trochę muzyki filmowej oraz nieśmiertelne przeboje Baaby i Iron Maiden.

Skład ten zaprezentował się już publiczności warszawskiej podczas festiwalu „Niewinni Czarodzieje”, a wykonanie takich utworów jak „Metalowcy” grupy Porum, czy „Piastelsi” zespołu Dzikusy przysporzyło zespołowi chwały, a publiczności nieudawanej przyjemności.

Podczas występów na żywo Gaba Kulka i M.bunio.S  czarują głosami i sceniczną charyzmą, a Baaba popisuje się swoim muzycznym kunsztem.

Koncert w Lublinie odbędzie się tuż po wyjściu składu Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S ze studia, gdzie pod okiem Maćka Cieślaka w jego analogowym Studio im. Adama Mickiewicza ten wyjątkowy materiał został zarejestrowany, a lada moment ukaże się w sprzedaży.

Występują:
Gaba Kulka – śpiew, organy
M.bunio.S – śpiew
Piotr Zabrodzki – gitara basowa, śpiew, organy
Bartosz Weber – gitara
Macio Moretti – perkusja
Tomasz Duda – saksofon tenorowy, flet poprzeczny, organy, tamburyno, śpiew

Do posłuchania:
http://www.youtube.com/watch?v=yAXlpmrowi0

http://www.youtube.com/watch?v=cGZSlMjJEIc

http://www.youtube.com/watch?v=kP2Y1ckbpfU


Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S
koncert na dzień dobry i do widzenia przy ul. ks. J. Popiełuszki 5

Kiedy: 19 stycznia 2013 (sobota), godz. 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Bilety: 20 zł – przedsprzedaż od 8 do 18 stycznia w godz. 8.00 – 16.00; 25 zł – sprzedaż w dniu koncertu od godz. 17.00; bilety do nabycia w nowej siedzibie Galerii Labirynt przy ul. ks. J. Popiełuszki 5

Z przyczyn od nas niezależnych z przykością musimy poinformować, że koncert odbędzie się bez udziały Gaby Kulki, ale Baaba i M. Bunio zagrają i zaśpiewają. Koncert NA DZIEŃ DOBRY I DO WIDZENIA 19 stycznia o 19.00.

Z oficjalnego fanpage’a składu Baaby:

„No i stałom się. Gabriela niestety zlożona chorobą nie da rady zaśpiewać. My jednak mężnie przyjedziemy do was w piątkę i zaśpiewamy wam i zagramy.
Baaba i Michał zagrają :
18.01 Dębica, Dom Kultury
19.01 Lublin, Warsztaty Kultury” /pisownia oryginalna/

ŹRÓDŁO: FanPage Baaby