2019-03-19 Strefa Innych Brzmień prezentuje: Alpha Strategy (Toronto), Ciśnienie (Katowice)

W kwietniu Strefa Innych Brzmień zaprasza na koncert podwójny. Będzie okazja usłyszeć dwie wyjątkowe formacje – polskie Ciśnienie, rodem z Katowic oraz kanadyjskie Alpha Strategy. Na jednej scenie w Warsztatach Kultury spotkają się nie tylko dwa kraje, ale też dwa prawdziwie unikatowe zjawiska stylistyczne i składy, po których można się spodziewać zdecydowanie więcej niż podwójnej dawki energii.

POBIERZ MATERIAŁY PRASOWE

Kiedy: 5 kwietnia 2019 (piątek), godz.: 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa (II piętro)
Wstęp: 10 zł – bilety w sprzedaży już wkrótce w sklepie internetowym na warsztatykultury.pl/wydawnictwo

Alpha Strategy – kwartet z Toronto stanowiący wybuchową mieszankę garażowego rock’n’rolla, punka, shoegaze oraz kilku innych, pokrewnych gitarowych nurtów. Przede wszystkim to jednak żywioł koncertowy i na taki właśnie występ mogą szykować się lubelscy fani „innych brzmień”. Zespół jest aktualnie w trakcie dużej europejskiej trasy, skupionej przede wszystkim na promocji najnowszego albumu artystów – „The Gurgler”, który nie dość, że ma świetne recenzje, to zarejestrowany został w słynnym Electrical Audio Studios. Nad sesją czuwał bezpośrednio sam właściciel studia – legendarny Steve Albini. Fanom nagrań studyjnych w zasadzie nie trzeba tej postaci przedstawiać. Wystarczy wspomnieć, że znany z zespołu Shellac, Albini nagrywał tak wybitnych wykonawców jak: Nirvana, PJ Harvey, Nine Inch Nails, Jon Spencer Blues Explosion czy The Pixies, co daje grupie Alpha Strategy dodatkową rekomendację. Kanadyjczycy mają też polski link w swojej twórczości, bowiem ich wydawcą jest nie kto inny, jak kultowa oficyna Antena Krzyku.

Ciśnienie – założone przez Maćka Klicha, Kacpra Kowalczuka, Michała Paducha i Michała Zdrzałka, katowickie Ciśnienie powstało w jednym celu: stworzyć najbardziej wstrząsające i intensywne muzyczne kulminacje, jakie można sobie wyobrazić. Stylistycznie stanowi mieszaninę post-rocka, muzyki orkiestrowej i transowego jazzu, z inspiracjami oscylującymi między zespołami pokroju Swans, Fire! Orchestra i Mogwai, a muzyką H. M. Góreckiego czy Arvo Pärta. Waltornia, skrzypce i klawisze łączą się tutaj z pozornie nieprzystającym, przesterowanym basem i frenetyczną perkusją, czego rezultatem są wyjątkowo barwne i zróżnicowane pejzaże dźwiękowe: od improwizowanego, psychodelicznego ambientu, po napędzane rytmem, ostinatowe ściany dźwięku. W kwietniu 2018 zespół wystąpił na Katowice JazzArt Festival, czego rezultatem jest wydany w styczniu 2019 album koncertowy „JazzArt Underground”.

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia (27-30 czerwca 2019, Lublin), pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.      

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Wojciechowska
Dyrektor programowy
Wschód Kultury – Inne Brzmienia
a.wojciechowska@warsztatykultury.pl
tel. 607 544 366
Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 7
innebrzmienia.eu

Rafał Chwała
Dyrektor artystyczny
Wschód Kultury – Inne Brzmienia
r.chwala@warsztatykultury.pl
tel. 600 422 113
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 7
warsztatykultury.pl