2019-11-05 Małe Inne Brzmienia – koncert dla dzieci grupy Czereśnie

Wyobraźcie sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraźcie sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie! Zagrają w Lublinie.

POBIERZ MATERIAŁY PRASOWE

Kiedy: 16 listopada 2019 – sobota, godz. 16.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – Sala Widowiskowa
Zapisy: koncert dla dzieci w wieku 2-10 lat z opiekunami. Ilość miejsc ograniczona. Rejestracja uczestników za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie innebrzmienia.eu. Udział bezpłatny.

Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba! stworzył muzykę, która za cel stawia sobie nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.

Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po dalekie Chiny i Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.

Koncert odbywa się w ramach cyklu działań edukacyjnych pn. Małe Inne Brzmienia, który skierowany jest do najmłodszej widowni i co roku towarzyszy dorosłemu festiwalowi Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Więcej informacji na stronie innebrzmienia.eu oraz warsztatykultury.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Wojciechowska
Kierowniczka Pracowni Kultury Aktualnej
Warsztaty Kultury w Lublinie
a.wojciechowska@warsztatykultury.pl
600 977 068

Paulina Skipirzepa-Kamińska
Kierowniczka Działu Komunikacji i Marketingu
Warsztaty Kultury w Lublinie
p.skipirzepa@warsztatykultury.pl
607 755 595