Booksprint

thumbnail

Zajmujesz się kulturą?
Mieszkasz na Lubelszczyźnie?
Zapraszamy Cię na booksprint!

Booksprint to narzędzie z kultury medialabowejwspólne, błyskawiczne pisanie książki.

gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5A
kiedy: 30 i 31 sierpnia 2014

Udział w projekcie jest bezpłatny (możliwy zwrot kosztów podróży i noclegów)
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

.

Booksprint będzie dotyczył tematów, narzędzi i metod (współ)pracy animatorów kultury i działaczy społecznych działających na Lubelszczyźnie. Interesuje nas rozpoznanie zagadnień i dobrych praktyk wyrastających z konkretnych doświadczeń uczestniczek i uczestników, a następnie sprawne zebranie ich w publikacji, którą na otwartej licencji udostępnimy w Internecie. Skupimy się przede wszystkim na działaniach animacyjnych w przestrzeni publicznej, a także praktykach i możliwościach współpracy między działaczami z różnych miejscowości.

Booksprint jest z założenia formą otwartą: poza formalnymi założeniami dotyczącymi ram czasowych oraz formatu publikacji, wszystko – od zakresu tematycznego po zasady współpracy – zależy od autorów i autorek. W pracy wykorzystywać będziemy narzędzia pozwalające na pracę zdalną i jednoczesne redagowanie tego samego dokumentu przez wiele osób. We wspólnym pisaniu książki weźmie udział około 20 uczestników i uczestniczek. Booksprint poprowadzą Alicja Peszkowska, animatorka społeczności zajmująca się tematem nowych technologii i zmiany społecznej oraz Krzysiek Lubiniecki, podróżnik i trener.

Więcej na temat narzędzia, jakim jest booksprint: http://centrumcyfrowe.pl/booksprint-doswiadczenia-i-drugie-wydanie-instrukcji-o-wolnych-licencjach-w-nauce/

Kontakt: paulina.paga@gmail.com
Organizatorzy: Stowarzyszenie Praktyków Kultury i Warsztaty Kultury w Lublinie

 

Booksprint odbędzie się jako podsumowanie działań realizowanych w ramach projektu Non Urban Culture finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.