Carnaval Sztuk-Mistrzów 2013

thumbnail

8-11 sierpnia w Lublinie, odbędzie się Carnaval Sztuk-Mistrzów, festiwal, w czasie którego każdy mieszkaniec i gość miasta doświadcza osobistego spotkania ze sztuką. W tym roku w programie ponad 80. wydarzeń artystycznych na żywo, w wykonaniu ponad stu artystów z całego świata. Nutą tajemnicy owiane są Produkcje Carnavalu, projekty, przygotowane specjalnie na potrzeby lubelskiego festiwalu, których premiera odbędzie się w jego trakcie.

Nowością w programie tegorocznej edycji Carnavalu Sztuk-Mistrzów będą Produkcje Carnavalu Sztuk-Mistrzów – Klub Carnavalu Sztuk-Mistrzów, Warsztaty Lalkarskie dla Dzieci i młodzieży oraz spektakl z udziałem lubelskich dzieci „Opowieści cyrkowej”.

Klub Carnavalu Sztuk-Mistrzów to propozycja na festiwalowe noce 8. (filmy o tematyce cyrkowej), 9., 10. i 11 sierpnia. Od godziny 22:00 w klubie Incognito przy ulicy Peowiaków 3, zobaczyć będzie można programy artystów z grupy Stand up Polska w lubianej i odważnej formule komicznych monologów wypowiadanych na żywo przed publicznością. Po dawce humoru do późnych godzin nocnych w klubie będą odbywały się koncerty muzyki na żywo, w zaskakujących formułach przystających do estetyki nowego cyrku.

Warsztaty lalkarskie Teatru Walnego oraz warsztaty muzyczne cyrkowe i aktorskie do przedstawienia Opowieści Cyrkowej to oferta otwarta dla dzieci i młodzieży. Rodzice dzieci w wieku od lat 7. poprzez adres e-mail: carnaval@warsztatykultury.pl  mogą zgłosić pociechy do udziału w niezwykłej teatralnej przygodzie pod okiem doświadczonych artystów. Przedstawienie w wykonaniu dzieci zobaczymy w niedzielę, o godzinie 16:00, na  Placu Po Farze.

Carnaval Sztuk-Mistrzów to czas, kiedy miasto przemienia się w teatralną scenę. Każdy przechodzień staje się widzem i twórcą przedstawień, które rozgrywają się bezpośrednio w przestrzeni publicznej. Carnaval Sztuk-Mistrzów, od innych festiwali odróżnia innowacyjna idea obejmująca prezentację nowych  dyscyplin sztuki inspirowanych cyrkiem i teatrem; jednocześnie oferująca zarówno rozrywkę, jak i refleksję.

Carnaval Sztuk-Mistrzów to marka również wśród artystów nurtu nowego cyrku, z których najwybitniejszych gościmy w Lublinie. W tym roku wystąpi tu ponad stu artystów, między innymi z Niemiec, Francji, Włoch, Argentyny, Chile, Hiszpanii, Czech, Rumunii, Węgier i Polski. Reprezentują oni różne dziedziny sztuki performatywnej, jak teatry alternatywne, lalkarskie, buskerzy, muzycy, komicy, clowni

Na Placu Litewskim dzieci odnajdą przygotowane z myślą o nich Miasteczko Zabaw Niezwykłych – czyli serię inspirujących zajęć, prowadzonych przez pedagogów KLANZY: Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów. Tuż obok Europejskie Centrum Bajki zaprasza najmłodszych na spotkanie ze słynnym Koziołkiem Matołkiem. W tym roku nie zabraknie również ulubionych już przez publiczność Carnavalu punktów programu, jak Urban Highline, Wielka Parada Kuglarska i Fire Night.

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym programem  Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Bieżące informacje na temat programu oraz artystów Carnavalu Sztuk-Mistrzów są dostępne na stronie internetowej oraz na Facebooku.