Carnaval Sztuk-Mistrzów

thumbnail

24-27 lipca 2014

Carnaval Sztuk-Mistrzów odwraca zastane porządki, zaciera podział pomiędzy widownią i sceną, bawi do łez, szokuje i wzrusza. To feeria zapierających dech w piersiach widowisk z pogranicza teatru, nowego cyrku i sztuk alternatywnych, odbywających się zarówno w namiotach cyrkowych jak i w przestrzeni miejskiej. Wędrując ulicami Lublina, można natknąć się na mimów, kuglarzy, klaunów, linoskoczków i wszelkiego rodzaju artystów ulicznych, którzy przykuwają uwagę przechodniów i zapraszają ich do aktywnego udziału w swoich występach.

Tegoroczny Carnaval, jak zwykle, będzie pełen wrażeń i niesamowitości.

Za sprawą artystów z brytyjskiej grupy Acrojou przez ulice Lublina przetoczy się Wheel house – okrągły teatr oferujący, tym którzy za nim podążą, dużą dawkę widowiskowych scen, akrobatyki i humoru, utrzymaną w stylistyce steampunka. Artyści zaprezentują także  swój  najnowszy spektakl pod tytułem Frantic.

Carnaval będzie też okazją, aby zobaczyć najgłośniejszy w Europie podniebny spektakl Flying trapeze w wykonaniu artystów z Les Pepones (Francja). To mrożące krew w żyłach akrobacje i widowiskowe ewolucje na trapezie na wysokości 35 metrów ponad głowami publiczności, połączone z dowcipną opowieścią rodem z niemych filmów Chaplina.

Nie zabraknie również klaunady. Warto polecić przedstawienie Slips Experience belgijskiego duetu Okidok, który balansuje na granicy nonszalancji i humoru, improwizując wraz z publicznością swój uliczny show.

Nieodłączną częścią Carnavalu jest Urban Highline – największy na świecie festiwal poświęcony slacklinerom, którzy wędrują ponad głowami przechodniów, wykonując brawurowe akrobacje na linach zawieszonych pomiędzy zabytkowymi kamienicami.

Szczegóły na www.sztukmistrze.eu.