Chimery na dobry humor, instalacja w sztuce i oswajanie strachów | Lekcje sztuki

thumbnail

Kim był Minotaur? Gdzie straszyła Chimera? Czym jest pejzaż? Jak sztuką oswoić największe lęki? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie na naszych lekcjach sztuki, które proponujemy Wam we wrześniu. Zobaczcie program i zapiszcie się koniecznie! | Warsztaty przeznaczone dla grup zorganizowanych – I-III klasa szkoły podstawowej.

Chimery na dobry humor – BRAK MIEJSC

W pierwszej części zajęć uczestnicy zobaczą prezentację multimedialną, z której dowiedzą się więcej o fantastycznych istotach, wywodzących się z mitologii greckiej. W drugiej części spotkania dzieci wezmą udział w zabawie plastycznej i wspólnie stworzą kolaż przedstawiający Chimerę.

Kiedy:  21 września 2016, godz. 9:00-10:30 – I grupa, 11:00-12:30 – II grupa

Gdzie: Pracownia Warsztatów Kultury, ul. Bernardyńska 11

Malarstwo w najlepszym gatunku – BRAK MIEJSC

„Jaki koń jest każdy widzi” – taką definicję możemy znaleźć w pierwszej polskiej encyklopedii, napisanej przez Benedykta Chmielowskiego. Okazuje się jednak, że każdy konia widzi trochę inaczej, a szczególnie artyści. Dzieci z klas I-III mają okazję dowiedzieć się w tym temacie nieco więcej na zajęciach poświęconych tematyce malarstwa figuratywnego, które polega na ukazywaniu przedmiotów, zwierząt i ludzi w ich naturalnych wymiarach i jest całkowitym przeciwieństwem abstrakcjonizmu. Podczas pierwszej części uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest pejzaż czy martwa natura. Wyposażeni w niezbędną wiedzę zasiądą do malowania. Wykonają za pomocą różnych metod wybrane przez siebie portrety, autoportrety czy portrety zbiorowe.

Kiedy:  20 września 2016, godz. 9:00-10:30 – I grupa, 11:00-12:30 – II grupa

Gdzie: Pracownia Warsztatów Kultury, ul. Bernardyńska 11

Czym jest w sztuce instalacja? – BRAK MIEJSC

Współcześni twórcy lubią bawić się otaczającą ich przestrzenią. Czasami na miejsce swojej aktywności wybierają muzeum lub galerię, w innym wypadku wolą park, ulicę lub inny fragment zewnętrznego otoczenia. Zdarza się, że tworzą tam, niekiedy zaskakujące, instalacje artystyczne złożone z wielu elementów i niecodziennych materiałów. Podczas warsztatów mali uczestnicy poznają wiele ciekawostek, dotyczących tej techniki artystycznej, a także poznają przykłady najciekawszych prac, których autorami są polscy i zagraniczni artyści. W części praktycznej warsztatu dzieci spróbują swoich sił we własnoręcznym stworzeniu przestrzennych form.

Kiedy:  26 września 2016, godz. 9:00-10:30 – I grupa, 11:00-12:30 – II grupa

Gdzie: Pracownia Warsztatów Kultury, ul. Bernardyńska 11

Oswajanie strachów – BRAK MIEJSC

Jak wszyscy wiemy, artyści z natury są odważnymi ludźmi. Nie boją się zadziwiania swoimi pracami, bycia skrytykowanym, ani ubrudzenia swoich ulubionych spodni niezmywalną farbą. Jednak, tak jak wszyscy inni, mają swoje strachy i obawy. Boją się ciemności, wysokości, pająków czy tego co nieznane. Podczas zajęć dzieci poznają przykłady dzieł, które miały pomóc artystom w poradzeniu sobie z różnymi lękami. Zobaczą prace wykonane przez polskich i zagranicznych twórców. Odpowiedzą sobie na pytanie: czy sztuka może pomóc w takich sytuacjach? Przede wszystkim jednak za pomocą metod twórczych rozprawią się ze strachami, które chowają się w nich samych.

Kiedy:  28 września 2016, godz. 9:00-10:30 – I grupa, 11:00-12:30 – II grupa

Gdzie: Pracownia Warsztatów Kultury, ul. Bernardyńska 11

….

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00)

Udział w zajęciach jest bezpłatny | Liczba miejsc ograniczona

Projekt realizowany w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”