Co się przyśniło Dalemu? Czy kolory mogą mieć temperaturę? | Marzec na Bernardyńskiej 11

thumbnail

Czy kolory mogą mieć temperaturę? Co przyśniło się Salvadorowi Dalemu? Jak przygotować dobry plakat? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy warsztatów na Bernardyńskiej 11. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

PROGRAM NA MARZEC | LEKCJE SZTUKI:

Kalejdoskop | Lekcje sztuki

Promienie słońca i piasek na plaży, ale czy kolory też mogą być ciepłe? Puszysty śnieg, woda w potoku, ale czy istnieją zimne barwy? Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o kolorach, ich niezwykłych cechach i magicznych właściwościach. Zajrzymy także do pracowni dawnych malarzy i odkryjemy kilka barwnych tajemnic.

Kiedy: 7 marca, godz. 9:00-10:30 (I grupa), 11:00-12:30 (II grupa)

Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych | przedszkolaki

Tak, jak malował pan Chagall | Lekcje sztuki

Na warsztacie poznamy twórczość Marca Chagalla – malarza o niezwykłej wyobraźni i poczuciu humoru. Bo jak inaczej wytłumaczyć latającą nad miastem krowę z parasolką, rybę z ogromnymi skrzydłami trzymającą wielki zegar, czy piękną dziewczynkę z łąką zamiast włosów? Zobaczymy mnóstwo kolorów i zaskakujących scen i dowiemy się jak przedstawić na obrazie nastrój fantastyczności i radości życia. W części praktycznej dzieci będą miały okazję puścić wodze fantazji i namalować dzieło niezwykłe.

Kiedy: 14 marca, godz. 9:00-10:30 (I grupa), 11:00-12:30 (II grupa)

Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych | III klasa podstawowa

Co się przyśniło Dalemu? | Lekcje sztuki

Warsztaty rozpocznie krótka prezentacja sylwetki i twórczości Salvadora Dalego. Uczestnicy zajęć przyjrzą się jego malarstwu i odwiedzą nierealne krainy ukryte w dziełach tego niezwykłego artysty. W części praktycznej dzieci stworzą własne prace inspirowane twórczością malarza.

Kiedy: 17 marca, godz. 9:00-10:30 (I grupa), 11:00-12:30 (II grupa)

Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych | I-III klasa podstawowa

Na afiszu dzieje się! Czyli cała prawda o plakacie | Lekcje sztuki

Na zajęciach dzieci poznają najważniejszych twórców plakatu polskiego, m.in. Rafała Olbińskiego, Andrzeja Pągowskiego, Stanisława Młodożeńca i wielu innych. Omówimy czym charakteryzuje się afisz, jak tworzono go kiedyś, a jak powstaje dziś. Poznamy także zagadnienie plakatu autorskiego. Odkryjemy tajniki druku plakatów i najczęściej spotykane formaty. Obejrzymy najciekawsze plakaty kulturalne, z filmów, teatrów i wystaw. W części praktycznej dzieci otrzymają kartony oraz wycinki z plakatów i kolorowych gazet. Za pomocą dostępnych elementów stworzą własne afisze do wymyślonych przez siebie wydarzeń kulturalnych.

Kiedy: 24 marca, godz. 9:00-10:30 (I grupa), 11:00-12:30 (II grupa)

Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych | I-III klasa podstawowa

ZOBACZ TEŻ:

Warsztat florystyczny dla mężczyzn i chłopaków | Bernardyńska 11

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, zapraszamy wszystkich mężczyzn i chłopaków na warsztaty florystyczne. Bukiet zrobiony własnoręcznie jest o wiele cenniejszy niż ten kupiony w kwiaciarni. Przygotujmy kwiaty dla naszych wybranek, mam, sióstr i koleżanek z pracy z pełnym zaangażowaniem. To najlepsza okazja, by nauczyć się podstawowych technik układania kwiatów, zasad kompozycji i doboru roślin. Z warsztatów każdy uczestnik wyjdzie z pachnącym bukietem wiosennych kwiatów, który 8 marca może stać się wyjątkowym podarunkiem.

Kiedy: 7 marca, godz. 18:00

Warsztaty DJ-skie na Bernardyńskiej | Bernardyńska 11

Cykl warsztatów, trwających do marca do maja 2016 r. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się na czym polega praca DJa, nauczą się obsługi sprzętu djskiego (gramofony, CD-playery, mikser) i poznają podstawowe techniki miksowania dźwięku na żywo z płyt winylowych, CD i komputera. Zajęcia praktyczne uzupełnią pokazy filmów i dyskusje, a także spotkania ze znanymi djami i producentami muzycznymi.

Kiedy: 8, 15 i 22 marca, godz. 18:00-20:00 | kontynuacja w miesiącach kwiecień-maj 2016

……..

Wszystkie zajęcia odbędą się w pracowni Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11

Informacje i zapisy telefonicznie: 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30)

Liczba miejsc jest ograniczona | Udział w zajęciach jest bezpłatny