Community Arts Lab | Laboratorium Sztuki Społecznej

thumbnail

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają artystów, animatorów, menadżerów kultury, kuratorów i naukowców do udziału w programie Laboratorium Sztuki Społecznej – Rezydencje Miejskie. Temat przewodni tegorocznej edycji to „granice”.

*Oferta skierowana do osób posługujących się językiem angielskim

Kultura postrzegana jest coraz częściej jako efektywne narzędzie do rozwiązywania różnorodnych problemów społecznych, tworzenia tolerancyjnych środowisk i zwiększania uczestnictwa w życiu miejskim. Dlatego właśnie Warsztaty Kultury szukają osób, które mają zacięcie do działań z lokalnymi społecznościami i wiedzą jak zintegrować mieszkańców i środowiska artystyczne. Jeśli jesteś artystą, kuratorem sztuki, animatorem kultury, społecznikiem, naukowcem, praktykiem nowego cyrku, teatru lub tańca z Europy Wschodniej i Zachodniej (krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego) i masz pomysł na ciekawe działania ze społecznością lokalną to projekt właśnie dla Ciebie. Złóż aplikację, przedstaw swoje osiągnięcia i napisz kilka słów o sobie. Ośmiu wybranych rezydentów będzie przez kilka tygodni realizowało swoje pomysły na terenie Lublina. Pierwsze rezydencje rozpoczną się na początku czerwca 2016. Każdy z uczestników otrzyma wsparcie finansowe.

Jak należy się zgłaszać?

Należy wypełnić krótki kwestionariusz oraz portfolio zawierające CV, opis profilu działalności oraz zdjęcia) i wysłać na adres lss.residencies@gmail.comWnioski należy składać w języku angielskim. Nabór trwa do 11 marca 2016, wyniki zostaną ogłoszone 14 marca 2016.

Projekt realizowany jest w ramach Europe Grand Central z budżetu Unii Europejskiej. Współorganizatorami Laboratorium Sztuki Społecznej są Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Europejska Fundacja Kultury Miejskiej.

Więcej informacji na lssresidencies.wordpress.com

<<< ENGLISH VERSION >>>

Kontakt:

Agata Will

lss.residencies@gmail.com

tel.: 81 466 59 08

fax: 81 53 308 18