Czas rozruszać Plac Litewski! | Lekcje sztuki [SIERPIEŃ]

thumbnail

Czas rozruszać Plac Litewski!

Sprawdzimy jak smakuje kuchnia roślinna, będziemy układać bukiety i tworzyć wertykalne ogrody, a to wszystko na nowo oddanym do użytku Placu Litewskim. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w interdyscyplinarnych warsztatach w ramach „Lekcji sztuki dla małych i dużych”.

Kocie sprawy | Lekcje sztuki

Podczas zabawy plastycznej zaprezentujemy i wykonamy ozdobne ramki na zdjęcie bądź obrazek.  Inspiracją staną się grafiki Andrzeja Kota, znanego lubelskiego artysty grafika i typografa.

Kiedy: 21 sierpnia 2017, godz. 11:00
Gdzie: Plac Litewski (drewniany podest obok placu zabaw)
Prowadzenie:
Kamila Śpiewla-Kaspere – plastyczka, nauczycielka historii sztuki, animatorka. Na stałe związana z MDK Pod Akacją, prowadzi różnego typu warsztaty łącząc działania artystyczne z wiedzą o sztuce.

Zapisy: warsztaty dla dzieci (od 12 lat), młodzieży, dorosłych i seniorów. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00).

PORTRET nie do końca ULICZNY | Lekcje sztuki – BRAK WOLNYCH MIEJSC

Zapoznamy się z filozofią szeroko pojętej fotografii ulicznej oraz z zasadami poprawnego wykonywania portretu w przestrzeni miejskiej. Postaramy się zmienić spojrzenie na otaczającą nas przestrzeń, tak żeby stała się ona nie przeszkodą w wykonywaniu zdjęć, a inspiracją do kreowania obrazu. Dowiemy się dlaczego światło w fotografii jest tak ważne i jak je dobrze wykorzystać. To okazja by sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, pracując pod okiem doświadczonego fotografa. Wspólnie postaramy się poszukać w najbliższej okolicy ciekawych tematów, będących inspiracją do stworzenia interesujących zdjęć, złamiemy kilka stereotypów, nauczymy się komponować atrakcyjne obrazy. Warsztaty z portretu ulicznego na zawsze zmienią myślenie uczestników o fotografii.

Kiedy: 21 sierpnia 2017, godz. 16:00
Gdzie:
Plac Litewski (drewniany podest obok placu zabaw)

Prowadzenie: Marcin Butryn, z wykształcenia magister filozofii UMCS, ze specjalizacją filozofia kultury. Zawodowo i z zamiłowania fotograf.

Zapisy: warsztaty dla młodzieży (od 15 lat), dorosłych. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00).

Warsztat szablonu | Lekcje sztuki

Odbijanie szablonu wyciętego w folii PCV to bardzo szybka i efektowna technika, która daje wiele możliwości i zaskakujące efekty. Podczas warsztatu przygotujemy własne szablony związane z Lublinem. Powstałe na zajęciach matryce będziemy multiplikować i odbijać w różnych zestawieniach i kombinacjach kolorystycznych. Jako podłoże do odbijania posłużą nam kartony, torby i plecaki bawełniane.

Kiedy: 22 sierpnia 2017, godz. 11:00
Gdzie: Plac Litewski (drewniany podest obok placu zabaw)
Prowadzenie: Seweryn Chwała, absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy murale i graffiti.

Zapisy: warsztaty dla dzieci od lat 4 z opiekunem, młodzieży, dorosłych i seniorów. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00).

Arteon | Lekcje sztuki

Podczas zajęć dzieci zapoznają się z lubelską awangardą artystyczną – Grupą Zamek, a  w szczególności z postawami artystycznymi i pracami Włodzimierza Borowskiego oraz Jerzego Ludwińskiego, a także technikami asamblażu, instalacji artystycznej oraz ready mades.

Kiedy: 23 sierpnia 2017, godz. 11:00-14:00
Gdzie: Plac Litewski (drewniany podest obok placu zabaw)  

Prowadzenie: Kamila Czosnyk, absolwentka malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, artystka intermedialna, performerka zainteresowana syntezą sztuki i nowymi mediami.
Zapisy: warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunem. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00).

Kolaż | Lekcje sztuki

Warsztat z techniki łączenia różnego rodzaju materiałów. W jakim celu? Zadanie będzie polegało na wykonaniu obrazu/widokówki Lublina. Na zajęciach pokrótce przedstawiona będzie historia miasta, dzięki czemu dzieci będą mogły  włączyć się poprzez swoje prace w obchody 700lecia Lublina. Do dyspozycji będzie duży wybór materiałów plastycznych i innych – postaramy się połączyć znane wszystkim ,,kolorowe kartki” z artykułami codziennego użytku, tak by powstały wielowymiarowe małe dzieła sztuki.

Kiedy: 24 sierpnia 2017, godz. 11:00-14:00

Gdzie: Plac Litewski (drewniany podest obok placu zabaw)  
Prowadzenie: Arkadiusz Sławek, student, producent, plastyk, wolontariusz.

Zapisy: warsztaty dla dzieci w wieku 6-8 lat wraz z opiekunem. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00).

Regulaminy i oświadczenia dostępne w zakładkach poszczególnych wydarzeń.