Czerwcowy Lub design zaprasza

thumbnail

Jak własnoręcznie wykonać abażur? Czy można wymienić miejskie trawniki na coś bardziej praktycznego? Które z dziko rosnących roślin mają właściwości lecznicze? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów i spotkań Lub design w czerwcu. Zapraszamy!

Lub design | Abażury
Kiedy: 8 czerwca 2016, godz. 17:30
Gdzie: ul. Bernardyńska 11, Lublin
 
Kolorowy, własnoręcznie wykonany abażur z tkaniny to oryginalny i niepowtarzalny element wystroju każdego wnętrza. Podczas warsztatów projektowania abażurów, każdy z uczestników wykona abażur z tkaniny, przeznaczony do lampy wiszącej lub stojącej.

Prowadzenie: 
Jagoda Szymańska, założycielka małej manufaktury Grey Shade. Robi abażury z tkanin i zajmuje się projektowaniem wnętrz.

Warsztat skierowany do osób dorosłych.
Koszt udziału: 
40 zł
Zapisy: od 3 czerwca pod adresem lubdesignzapisy@gmail.com

Lub design  | Miejskie łąki kwietne
Kiedy: 10 czerwca 2016, godz. 19:00
Gdzie: ul. Bernardyńska 11, Lublin

Ekologiczne, piękne i praktyczne zasługują na swoje miejsce w przestrzeni naszych miast, zastępując nudne, ubogie i pracochłonne trawniki. Miejskie łąki kwietne nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych poza koszeniem, którego dokonujemy raz lub dwa razy w roku, dzięki czemu stają się uzasadnioną ekonomicznie alternatywą dla koszonych kilka razy w sezonie miejskich trawników. Mieszanki rodzimych gatunków roślin kwitnących nadają się do wykorzystania jako zielony element terenów miejskich oraz jako roślinność na pasach przydrożnych i zapewniają miejsce do życia dla dzikich zapylaczy.

Prowadzący Karol Podyma opowie o działaniach Fundacji Łąka oraz o mechanizmach partycypacji społecznej, wykorzystywanych w Warszawie do realizacji celów fundacji tj. o budżecie obywatelskim i inicjatywie lokalnej. Będzie to inspiracja dla uczestników spotkania i zachęta do podejmowania podobnych działań w Lublinie.

Wstęp wolny

Lub design | Smaczne chwasty lata
Kiedy: 19 czerwca 2016, godz. 11.00
Gdzie: ul. Bernardyńska 11, Lublin
 
Podczas spotkania porozmawiamy na temat tego, co dzikiego można zbierać i jeść w czasie wakacji. Nasze rodzime zioła i chwasty nie ustępują smakiem, aromatem czy właściwościami leczniczymi tym roślinom, które pochodzą z cieplejszych regionów świata. Dlatego warto się dowiedzieć, gdzie je zbierać, jak przechowywać oraz jak przyrządzić w kuchni.
Sprawdzimy gdzie i kiedy zbierać kwiaty na syrop oraz dowiemy się jak suszyć i przechowywać prawidłowo zioła. Spróbujemy sezonowych chwastów z pól, łąk i lasów. Podotykamy konkretnych roślin, posmakujemy ich i dowiemy się jak je wykorzystać w czasie choroby lub podczas przygotowywania obiadu.

Prowadzenie: Sebastian Kulis, autor strony www.roslinneporady.pl

Warsztat skierowany do osób dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Udział bezpłatny
Zapisy: 
od 13 czerwca pod adresem lubdesignzapisy@gmail.com

Lub design | Warsztat florystyczny
Kiedy: 23 czerwca 2016, godz. 17.30
Gdzie: ul. Bernardyńska 11

Podczas warsztatu uczestnicy poznają techniki układania kwiatów oraz zasady doboru roślin. Dowiedzą się także, w jaki sposób przedłużać żywotność kwiatów ciętych. W części praktycznej samodzielnie przygotują bukiety w technice skrętnej i równoległej.

Prowadzenie: Paweł Kamiński

Warsztat skierowany do osób dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Udział bezpłatny
Zapisy: 
od 16 czerwca pod adresem lubdesignzapisy@gmail.com