Dziękujemy, że byliście z nami przez całe wakacje!

thumbnail

Rozpoczęliśmy mocnym uderzeniem już na początku czerwca. Wtedy to wyobraziliśmy sobie nasze miasto jako krainę prosto z bajki, pełne baniek mydlanych, gdzie zamiast ulic są zielone trawniki, gdzie żyją ryby z lodu i gdzie można cofnąć czas… Takie rzeczy tylko podczas Nocy Kultury.

W lipcu nie spuszczaliśmy z tonu. Do Lublina z okazji Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia zjechali się fani dobrej muzyki z całej Polski. Zagrali dla nich szaleni Japończycy z Shibusashirazu Orchestra czy hipnotyczni Tortoise prosto ze Stanów Zjednoczonych. Na lubelskiej scenie zagrali też UK Subs, Easy Star All Stars i Kazik z Kwartetem ProForma. Nie zabrakło znakomitych artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego i niezapomnianych spotkań w ramach Wschodniego Expressu.

To jednak nie był koniec lipcowych atrakcji. Chwilę później rozpoczął się Carnaval Sztukmistrzów, czyli najbardziej zaskakująca, rozśmieszająca i zarazem mrożąca krew w żyłach impreza w Lublinie.

Sierpień należał w całości do Jarmarku Jagiellońskiego. Sztuka ludowa w najlepszym wydaniu,  kolorowe stragany kuszące rękodziełem, gry i zabawy sprzed lat, zajęcia warsztatowe, koncerty i wieczorne potańcówki – to tylko niektóre z atrakcji największego festiwalu tradycji po wschodniej stronie Wisły.

Nie myślcie jednak, że spoczniemy na laurach 🙂 Zapraszamy Was na mniejsze lecz równie ciekawe wydarzenia. Jesienią i zimą nie zabraknie dobrego kina w ramach Miasto movie, świetnej muzyki granej podczas Strefy Innych Brzmień czy działań w ramach programów Dzielnice KulturyLaboratorium Sztuki Społecznej. Będziemy uczyć mieszkańców dobrego designu na spotkaniach Lub design oraz podczas Patterns of Europe i kontynuować cykl wydawniczy magazynu internetowego Kultura Enter. Zapraszamy też do dwóch pracowni, na Bernardyńską 11 po nowe umiejętności plastyczne i do Zaułka Hartwigów, gdzie króluje fotografia tradycyjna.

Program znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz fanpage, a żadne ważne informacje nie ominą Was dzięki naszemu newsletterowi.