Dziękujemy!

thumbnail

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały letni sezon!

Rozpoczęliśmy mocnym uderzeniem już na początku czerwca. Wtedy to całe miasto zabłysło na kulturalnej mapie Polski świetlnymi instalacjami Nocy Kultury. Udało nam się ZOBACZYĆ energie miasta w Świeciuchach na Żmigrodzie, w marszałku Piłsudskim i jego Kasztance, a nawet w rybach na ul. Rybnej.

W lipcu nie spuszczaliśmy z tonu. Do Lublina z okazji Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia zjechali się fani dobrej muzyki z całego świata. Wszystko za sprawą niepowtarzalnego line-upu (m.in. Einstürzende Neubauten, Tony Allen, The Plastic People of the Universe)  i atmosfery, którą można poczuć tylko w naszym mieście. To jednak nie był koniec lipcowych atrakcji. Chwilę później rozpoczął się Carnaval Sztukmistrzów, czyli najbardziej zaskakująca, rozśmieszająca i zarazem mrożąca krew w żyłach impreza w Lublinie.

Sierpień należał w całości do Jarmarku Jagiellońskiego. Olbrzymia złota kura przemierzająca wąskie uliczki Starego Miasta, kolorowe stragany kuszące rękodziełem, gry, zabawy i spektakle dla najmłodszych, zajęcia warsztatowe, koncerty i wieczorne potańcówki – to tylko niektóre z atrakcji najweselszego festiwalu po wschodniej stronie Wisły.

Nie myślcie jednak, że się zamykamy 🙂 Zapraszamy Was na mniejsze lecz równie ciekawe wydarzenia do naszej siedziby przy Grodzkiej 5a i do pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11. Program Lub design, Dzielnic Kultury, Magicznej Latarni, Miasto movie czy ul. Grodzkiej 5 znajdziecie na naszej stronie internetowej, fanpage, a żadne ważne informacje nie ominą Was dzięki naszemu newsletterowi.