EASTREET – wystawa fotografii ulicznej z Europy Wschodniej w Tbilisi

thumbnail

Wystawę fotografii ulicznej Europy Wschodniej EASTREET, prezentowaną w trakcie ubiegłorocznej odsłony Wschodu Kultury w Lublinie, będzie można oglądać w stolicy Gruzji. W dniach 2-14 maja 2014 zapraszamy do Muzeum Historycznego w Tbilisi, ul. Sioni 8, gdzie wystawa zostanie zaprezentowana w ramach festiwalu Kolga Tbilisi Photo 2014. Otwarcie wystawy odbędzie się 2 maja 2014 o godz. 18:00.

Wystawa Eastreet jest jedyną tego typu i tej skali inicjatywą poświęconą fotografii ulicznej z krajów Europy Wschodniej. Z otrzymanych w ciągu podczas otwartego naboru ponad 4 tys. zdjęć, czwórka kuratorów (Joanna Kinowska, Tomasz Kulbowski, Aleksander Bochenek i Grzegorz Ostręga) wybrała 82 zdjęcia, które zaprezentowane zostały w formie wystawy.

Podstawową i oczywistą intencją Eastreet, jest zgromadzenie i pokazanie przekroju fotografii ulicznej tworzonej w krajach Europy Wschodniej. Eastreet to także propozycja spojrzenia na ulice Europy Wschodniej. Zaglądamy do dobrze znanych przestrzeni publicznych regionu. Oglądamy siebie i naszych sąsiadów, znajome miejsca, zapamiętane okolice. Fotografia uliczna jest szczególnym rodzajem reportażu i dokumentu. Ukazuje nam ulotne momenty, niepowtarzalne sytuacje, serię skojarzeń i nawiązań w obrębie jednego kadru. Odkrywa coś, co mijamy codziennie nie zwracając na to uwagi. W tych oswojonych przestrzeniach fotograf uliczny znajduje coś inspirującego, coś nowego i zaskakującego.

Więcej informacji:

www.eastreet.eu
www.kolga.ge