Etnodizajn z plecionką i drewnem w tle | warsztaty Patterns of Europe z ŻyWą Pracownią

thumbnail

Kim jest plecionkarz i w jaki sposób wykonuje koszyki? Jakie zwierzęta mieszkają w gniazdach i jak powstają pajęczyny? No i czym w ogóle można wyplatać? Tego wszystkiego dowiecie się 21 oraz 22 kwietnia na warsztatach z krakowską ŻyWą Pracownią. Warsztaty odbywają się w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe | Wzory Europy.

Grupa wiekowa 10-16 lat
Kiedy:
21 kwietnia 2018, 10:00-14:00 – warsztaty dla uczestników w wieku 10-16 lat
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa
Zapisy: za pośrednictwem formularza on-line do wyczerpania miejsc
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
NIEZBĘDNE DOKUMENTY
Regulamin
Oświadczenie

 

Grupa wiekowa 6-10 lat
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Kiedy:
22 kwietnia 2018, 10:00-14:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z rodzicem/opiekunem
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa
Zapisy: za pośrednictwem formularza on-line do wyczerpania miejsc
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Wydarzenie

Podczas spotkania, słuchając legendy o diable na drzewie, poznamy podstawowe techniki i sploty plecionkarskie i spróbujemy własnych sił w pracy z wikliną. Szukając inspiracji do pracy, obejrzymy różne rzeczy z niej wyplecione – te tradycyjne i te bardziej współczesne. Na warsztatach testować będziemy też różnorodne materiały, z których da się wyplatać, między innymi druty, skrawki tkanin, sznurki i rośliny, a do tego zestawimy to wszystko z drewnem! Wykorzystując niesamowite właściwości wikliny i innych surowców plecionkarskich, zaprojektujemy i wyczarujemy z nich szalone formy przestrzenne – zabawki, lampy, pojemniczki, instrumenty, elementy biżuterii, ramki na zdjęcia lub inne przeplatane dekoracje.

ŻyWa Pracownia to zaangażowana społecznie, interdyscyplinarna pracownia rzemiosł, designu, architektury i miejskiego ogrodnictwa. Działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – bezdomnych, z niepełnosprawnościami, uchodźców, dzieci ulicy. W swojej pracy łączy naturę i kulturę – szukając źródeł i korzeni tej drugiej. Specjalnością pracowni są warsztaty rzemieślnicze i twórcze działania z zakresu edukacji regionalnej, kulturowej, przyrodniczej i ekologicznej. Realizując projekty społeczno-kulturalne na terenie całej Polski, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, placówkami oświatowymi i terapeutycznymi, samorządami i biznesem.