O festiwalu

Carnaval Sztukmistrzów to czas szalonych widowisk z pogranicza teatru i nowego cyrku. Do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby prezentować magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. To najbardziej różnorodny performatywnie festiwal w kraju. Wyjątkowy i pełen inspiracji bazar ze sztuką. Tylko w Lublinie na Carnavale można zobaczyć to co najlepsze w sztuce współczesnego cyrku, klaunady, akrobatyki i buskingu z całego świata.

Dodatkowo w ramach Carnavalu odbywa się także Urban Highline – najstarszy i wciąż największy festiwal higline’owy na świecie. Festiwal chodzenia po taśmach to połączenie elementu tożsamości miasta – ikonicznej postaci Sztukmistrz z Lublina, z nową rodząca się dyscypliną czyli slackliningiem.

Wszystkie atrakcje obu wydarzeń ulokowane są w ścisłym centrum miasta i w jego zabytkowej części. Lublin w tym czasie poza niecodziennymi wrażeniami artystycznymi i sportowymi, modułami warsztatowymi, dla tych którzy chcą uczyć się żonglerki czy slack-line’u i strefą zabaw dla najmłodszych, oferuje też fantastyczne wrażenia estetyczne w specjalny sposób oświetlając architekturę Starego Miasta. W 2019 roku festiwal obchodzi swoje dziesięciolecie.

Warsztaty Kultury w Lublinie
t +48 81 533 08 18
e carnaval@warsztatykultury.pl
i www.sztukmistrze.eu