Głosuj i baw się na ich koncertach | Noc Kultury 2016

thumbnail

Noc Kultury to wydarzenie tworzone przez całe miasto, nie tylko duże instytucje kultury, organizacje czy firmy, ale i mieszkańców. Zależy nam na Waszej opinii i dlatego postanowiliśmy zapytać o to, kogo chcecie usłyszeć podczas nadchodzącej Nocy Kultury. Od 5 kwietnia zapraszamy do słuchania i głosowania na najlepsze zespoły.

Zgłoszone w otwartym naborze zespoły stworzyły Lubelską Bazę Muzyczną. To wizytownik lubelskich grup, gdzie zapoznamy się z krótkimi opisami, obejrzymy zdjęcia i przede wszystkim odsłuchamy najciekawsze kawałki, którymi chcieli pochwalić się muzycy. Jeśli któryś z zespołów przypadnie nam do gustu, do 20 kwietnia będzie można na niego zagłosować. Grupa, która zdobędzie największą liczbę fanów zagra na muzycznej scenie Nocy Kultury w nocy z 4/5 czerwca.

Z Lubelskiej Bazy Muzycznej wybierać będą także jurorzy, Gafyn Davies – piosenkarz, Paweł Franczak – dziennikarz i redaktor Kuriera Lubelskiego, Tomasz Kowalewicz – dziennikarz i redaktor lubelskiej Gazety Wyborczej, Renata Kamola – producentka wydarzeń kulturalnych, didżejka, promotorka muzyki oraz Rafał Chwała – manager muzyczny, producent, dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Sylwetki jurorów znajdziecie TUTAJ.

Lublin ma swój rytm, dynamikę i energię. To właśnie lubelskie formacje muzyczne są składowymi tego zjawiska. Podczas Nocy Kultury będziemy mogli poznać ich brzmienie. Mamy nadzieję, że stworzona Lubelska Baza Muzyczna stanie się w przyszłości źródłem wiedzy na temat lubelskich formacji muzycznych i ułatwi wszystkim zainteresowanym kontakt z zespołami.

Podsumowując:

Głosowanie trwa od 5 do 20 kwietnia.

Podczas głosowania wyłoniony zostanie jeden zespół muzyczny.

W trakcie Nocy Kultury zagrają także zespoły wybrane przez jury.

Zapraszamy do przeglądania Lubelskiej Bazy Muzycznej.

www.nockultury.pl