Spotkanie z Łukaszem Trzcińskim | Grodzka 5

thumbnail

Zapraszamy na kolejne, wyjątkowe spotkanie w ramach projektu „Grodzka 5”. Rozmowa, którą poprowadzi Magdalena Ujma, skoncentruje się wokół dotychczasowej działalności Łukasza Trzcińskiego. Artysta opowie także o realizacji, którą przygotowuje dla „Grodzkiej 5”.

Interesuje mnie polityka budowania pamięci poprzez obraz, tak z perspektywy zbiorów instytucjonalnych, jak i prywatnych oraz dylematy z tym związane. Co włączyć, a czego nie w ramy zbiorów? Na jakich zasadach ma się ten proces odbywać? etc. Interesuje mnie pozycja podmiotu zawiadującego archiwum. /Łukasz Trzciński/

Kiedy: 6 listopada 2015, godz. 18:00

Gdzie: Sale Mieszczańskie SARP, ul. Grodzka 3 (I piętro)

Łukasz Trzciński (ur. 1975 r.) – artysta wizualny. Zajmuje się przede wszystkim zagadnieniem obrazu, posługuje się medium fotografii. Jako fotograf prasowy dokumentował realia Polski okresu transformacji, fotografował miejsca ogarnięte wojną – przebywał m.in. w Iraku, Afganistanie czy Palestynie. Jest laureatem wielu nagród, m.in. konkursu Pictures of The Year International czy Polskiej Fotografii Prasowej, gdzie jego prace otrzymały dwukrotnie tytuł Zdjęcia Roku. Od 1999 roku pracuje nad cyklem „Nowa Europa”. Dziś miejsce fotoreportażu w twórczości Trzcińskiego zajęła analityczna postawa dokumentalisty oraz skupienie się na roli, cechach, znaczeniach i możliwości różnorodnego wykorzystania medium fotograficznego.