Grodzka 5 | (Za)Pamiętanie

thumbnail

Zapraszamy klasy ponadgimnazjalne wraz z nauczycielami historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz wiedzy o kulturze na zajęcia (Za)Pamiętanie. To warsztaty specjalnie przygotowane tak, aby uzupełnić sztywną podstawę programową o ważne informacje, a co najistotniejsze dla młodzieży w atrakcyjny sposób.

Podczas warsztatów poruszymy tematykę pamięci, historii i dziedzictwa kulturowego. Zastanowimy się czym jest dla nas historia, co pamiętamy i co jest dla nas ważne z minionych wydarzeń. Postaramy się znaleźć odpowiedzi na trudne pytania, np. jak wygląda historia jednego wydarzenia w pamięci różnych osób i czy wspomnienie można nazwać historią. W trakcie warsztatów wykorzystamy relacje świadków zebrane przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, a także materiały edukacyjne, poświęcone problematyce historii mówionej oraz pamięci. Będziemy opierać się na wystawie sztuki współczesnej zorganizowanej w ramach  projektu „Grodzka 5”.

Dostępne terminy:

  • 13 listopada 2014 r.
  • 14 listopada 2014 r.
  • 19 listopada 2014 r.
  • 27 listopada 2014 r.

Godziny zajęć możemy ustalić indywidualnie z każdą z grup!

Czas trwania zajęć – 60 minut

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku, w godz. 9:30 – 16:30).

ZAJĘCIA SĄ NIEODPŁATNE.

Prowadzenie: Magdalena Kawa – obroniła doktorat na temat Holokaustu w dyskursie publicznym. Pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie oraz Stowarzyszeniu „Dla Ziemi”. Zajmuje się edukacją i animacją międzykulturową oraz organizacją wydarzeń i projektów kulturalnych, jako współtwórczyni Fundacji „Instytut Kultury Cyfrowej”. Z Warsztatami Kultury w Lublinie związana jest poprzez takie projekty jak: „Mindware. Technologie dialogu”, Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego oraz Grodzka 5.

Więcej informacji na temat projektu Grodzka 5 na stronie Warsztatów Kultury.

Zapraszamy także na Bloga projektu Grodzka 5.