Jak zaprojektować dom idealny? | Lekcje sztuki na Bernardyńskiej 11

thumbnail

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Przypomnijmy sobie nasze marzenia z dzieciństwa na temat domu. Kto z nas nie marzył o zjeżdżalni zamiast schodów albo hamaku zamiast łóżka? Dzieci mają głowy pełne pomysłów. Jak zaprojektować dom idealny, który spełniałby nasze najskrytsze potrzeby? Na to pytanie odpowiemy wspólnie podczas Lekcji sztuki na Bernardyńskiej 11. Uczestnicy poznają najbardziej szalone, nietypowe projekty domów, a w części praktycznej spróbują zaprojektować swój własny.

Kiedy: 16 listopada 2016
I grupa – godz. 9:00-10:30
II grupa – godz. 11:00-12:30
Gdzie:
Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11, Lublin
Zapisy: zajęcia dla klas I-III szkoły podstawowej. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Magdalena Franczak – malarka, artystka interdyscyplinarna. Realizuje projekty posługując się różnymi mediami: malarstwem, rysunkiem, fotografią, performance. Pracuje również w przestrzeni teatralnej projektując kostiumy, scenografie, działając performatywnie oraz w przestrzeni publicznej – tworząc wielkoformatowe murale i maleńkie widoczki zakopywane z dziećmi w różnych miejscach Polski i Europy. W swojej twórczości porusza problem ciała, jego opresji i kondycji. Krąży wokół mitologii i rytuałów dzieciństwa. Bada proces pamięci i wyobrażeń, odczarowuje lęki i strachy. Członkini polsko-niemieckiej grupy AOUA (Academy of Ugly Arts). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 roku. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Słupska (2005 i 2008) oraz Marszałka Województwa Pomorskiego (2009, 2010, 2011). Wystawia w galeriach w Polsce i za granicą. Prowadzi autorskie warsztaty w głównych ośrodkach sztuki na całym świecie. Na co dzień współpracuje z DDK „Węglin” i „Czuby Południowe” w Lublinie.

CO JESZCZE NA BERNARDYŃSKIEJ 11?

Połączenia nieoczywiste

BRAK WOLNYCH MIEJSC

W sztuce możliwe jest właściwie wszystko. Roztapiające się zegary, rośliny złożone z fragmentów codziennych przedmiotów, a nawet ludzie o zwierzęcych głowach. Za pomocą takich niecodziennych zestawień twórcy opowiadają niezwykłe historie, zwracają uwagę na ważne problemy, odtwarzają swoje sny. Podczas spotkania uczestnicy warsztatów poznają przykłady działań artystów nowoczesnych i współczesnych pokazujące, że wyobraźnia nie zna granic. Dzieci wykonają również własne prace plastyczne, inspirowane kolażowymi dziełami surrealistycznymi.

Kiedy: 21 listopada 2016
I grupa – godz. 9:00-10:30
II grupa – godz. 11:00-12:30
Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11, Lublin
Zapisy: zajęcia dla klas I-III szkoły podstawowej. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Agata Sztorc – historyczka sztuki, edukatorka, animatorka kultury. Współpracuje z działem edukacyjnym Galerii Labirynt, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych oraz kuratoruje wystawy sztuki współczesnej dla najmłodszych (m.in. „Kryjówka”, „Na opak”). Studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Współtwórca projektów edukacyjnych „Latający Dywan” i „Sztuka w walizce”. W latach 2010-2015 związana z Fundacją T.E.A.M. Teatrikon i Domem Kultury Narnia. Ukończyła kurs edukatorski „Proza miasta”, realizowany w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Od 2016 r. współpracuje z Pracownią Sztuki Performance Galerii Labirynt.