Koncert Lomi Lomi | Zapraszamy do Strefy Innych Brzmień

thumbnail

Ich album pt. „Heroizm woli” (Lado ABC) to według wielu krytyków muzycznych jedno z najciekawszych wydawnictw 2015 r. na polskiej scenie muzycznej. Piotr Domagalski, Mateusz Szemraj, Krzysztof Cybulski i Artur Lipiński grają muzykę niełatwo poddającą się kategoriom. Sprawdźcie sami!

 „Taneczna muzyka eksperymentalna i nowoczesna muzyka dawna. Lomi Lomi klei niesklejalne: psychodelię, melodyjną lekkość i odrobinę nerdowości (te cymbały!). A wszystko to z luzem, absurdem i totalnie przekonującą blazą.” – Radek Soćko (tegoslucham.pl)

 „Trochę jak słuchowisko nadającego nocą niszowego radia, jak ścieżka dźwiękowa do starego filmu, jak muzyka z pogrzebu, na którym organista lekko przesadził z nielegalnymi substancjami psychotropowymi.” – Łukasz Kamiński (Gazeta Wyborcza)

 „Kompozycje Lomi Lomi wymykają się kategoryzacji. Można fantazjować o etnicznych inspiracjach, choćby muzyką klezmerską, czy wariacji na temat soundtracku do kolejnej ekranizacji Baśni z tysiąca i jednej nocy. Można szukać gdzieś w tradycji psychodelii lat 60., ale też trójmiejskiej alternatywy przełomu lat 1990 i 2000. Rozbrykana czwórka zdaje się nie mieć żadnych hamulców – ktoś podrzuci nowy trop, a cała reszta podąża nową ścieżką rozradowana jak psocące dzieci.” – Marceli Frączek (WAFP!)

 „Heroizm woli to jedna z moich ulubionych polskich płyt tego roku – zaskakująca brzmieniem i formą, piosenkowa i abstrakcyjna, pełna frajdy, ale daleka od banału.” – Piotr Lewandowski (PopUp Music)

Youtube: Lomi Lomi – Halo, halo, halo, halo

Kiedy: 11 marca 2016 (piątek), godz. 20:00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A

Dołącz do wydarzenia na facebooku ->>>

Bilety: 10 zł / dostępne w sprzedaży od 22 lutego 2016 / Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, I piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 i na godzinę przed koncertem | lub | ONLINE – na naszej stronie internetowej w zakładce „SKLEP”.

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.

***

Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymywaniem bieżących informacji nt. innych wydarzeń realizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie, prosimy o podanie swojego e-maila i zapisanie się  do naszego newslettera (formularz subskrypcji znajduje się w stopce naszej strony internetowej)

Zapisanie się do newslettera jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Warsztaty Kultury w Lublinie z siedzibą  przy ulicy Grodzkiej 5 a, 20-112 Lublin  w celach przekazywania newslettera z informacjami na temat wydarzeń realizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania lub usunięcia.