Koncert, planszówki i sąsiedzkie kino | Piknik w Mieście bez Chmur

thumbnail

Miasto bez Chmur – piknik sąsiedzki

Koncert podwórkowy, planszówki, gry i zabawy dla dzieci, a na deser projekcja filmu. Odmienione podwórko przy ul. Lubartowskiej 46 zaprasza wszystkich w odwiedziny oraz do wspólnej zabawy.

Młodzi lubelscy artyści we współpracy z mieszkańcami kamienicy przy ul. Lubartowskiej 46 dokonali prawdziwej rewolucji. Brama i podwórko zyskały nowe oświetlenie, barwne obrazy na ścianach, miejsca do siedzenia, pergolę oraz roślinność. Miejsce stało się bardziej przyjazne dla mieszkańców, a zaniedbana architektura dostała drugie życie i rozkwitła kolorem. Teraz miło będzie spędzać czas razem. I właśnie na takie pierwsze spotkanie nadszedł czas!

Efekty wspólnej pracy będzie można zobaczyć 30 września podczas pikniku sąsiedzkiego.

W programie:

  • 17.00 Planszówki, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci
  • 18.30 Potańcówka podwórkowa przy muzyce na żywo
  • 20.00 Projekcja filmu

Zaproszeni są wszyscy sąsiedzi.

„Miasto bez Chmur” to projekt skierowany do młodych twórców pragnących kształcić się w kierunku sztuki zaangażowanej społecznie i realizować swoje projekty w przestrzeni miejskiej. Rewitalizacja podwórka przy ul. Lubartowskiej 46 jest efektem tegorocznej edycji (w 2015 roku działacze z „Miasta bez chmur” na warsztat wzięli ulice 3 Maja i Zamojską). W lipcu br. artyści przeprowadzili konsultacje społeczne. W sierpniu rozpoczęły się prace nad muralem i elementami małej architektury. Zadbano też o to, by na podwórku było zielono.

Organizatorzy: Fundacja Repatria – Kultura i Sztuka oraz Warsztaty Kultury w Lublinie przy wsparciu finansowym programu Lechstarter.