Kulturalne sąsiedztwo

„Kulturalne Sąsiedztwo” to cykl spotkań i wydarzeń sąsiedzkich skupionych wokół kultury, których organizatorem jest Dom Słów. Działania skierowane do mieszkańców Żmigrodu i ulicy Zamojskiej oferują kulturalne ożywienie i integracje mieszkańców. Grupa lokalnych animatorów zaproponuje mieszkańcom serię działań aktywizujących, integrujących, budujących społeczność.

Działania obejmować będą:

Słuchowisko – chcemy zaprosić dzieci i młodzież do współtworzenia słuchowiska ulicznego, które z jednej strony będzie dźwiękową ilustracją miejsca przy użyciem hip hopu, a z drugiej strony będzie nawiązywało do wspólnie wybranej literatury. To działanie przeprowadzimy z mieszkańcami ul. Żmigród.

Mozaika „Odnajdywanie” – Na obszarze ulicy Zamojskiej chcemy wypracować wspólnie z mieszkańcami i uchodźcami, emigrantami mieszkającymi w Polsce realizację mozaikarską, która została wmontowana w tablicę ogłoszeniową na ulicy Zamojskiej.

Komiksowe rozmówki – Od lipca do listopada chcemy przy ulicy Żmigród tworzyć i prezentować komiksowe wystawy inspirowane historią miejsca, życiem mieszkańców, ich rozmowami, będące komentarzem do rzeczywistości. Do tego działania będziemy zapraszać komiksiarzy z Lublina i z Polski. Idąc ulicą, będzie można czytać kolejne komiksowe historie.

Gdzie: Dom Słów, ul. Królewska 17 oraz przestrzenie ulic: Zamojskiej, Żmigród

Projekt „Kulturalne sąsiedztwo” odbywa się w ramach Laboratorium Sztuki Społecznej – Centrum. Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016.