Laboratorium Sztuki Społecznej | Czerwiec opowieści

thumbnail

Czerwiec z LSS to miesiąc opowieści. Będziemy przekazywać je za pomocą słowa, będziemy je także rysować i tworzyć komiksy. Najbardziej niezwykłą formą przekazu będzie jednak taniec.

LSS | Miejsce Pamięci – wernisaż

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów prowadzonych przez Tatianę Fiodorova z Mołdawii. Podopieczni Zespołu Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej 28 pracowali wspólnie z artystką nad stworzeniem map, ilustracji i powieści o swoim miejscu zamieszkania w formie własnoręcznie wykonanych książek. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy bardzo chętnie opowiadali o swojej przeszłości, dzieciństwie, wplatając w swoje narracje szereg inspirujących anegdot związanych z różnymi miejscami, które odwiedzali na terenie Lublina, szczególnie z Kalinowszczyzną. Podczas wernisażu zaprezentujemy efekty tej współpracy , które wzbogacone zostaną kilkoma historiami z przeszłości.

Kiedy: 11 czerwca 2015, godz. 17:00,
Gdzie: Filia 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Kleeberga 12a
Wstęp wolny

LSS | Pod pretekstem tańca – spektakl

Zapraszamy na spektakl interdyscyplinarny oparty na indywidualnych wspomnieniach kobiet dojrzałych zamieszkujących dzielnicę Kalinowszcyzna. Spektakl jest rezultatem współpracy Justyny Jasłowskiej oraz uczestniczek warsztatów w ramach projektu Pod pretekstem tańca, realizowanego w ramach programu rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS).Do stworzenia choreografii i spektaklu posłużyły artefakty związane z tożsamością, lokalną pamięcią historie rodzinne i osobiste kobiet uczestniczących w projekcie. Obrazy i wydarzenia, wspomnienia i relacje wywołane z pamięci dzięki zatrzymaniu się i refleksji. Emocje towarzyszące takiemu spotkaniu poprowadziły ciało w określonym kierunku ekspresji towarzyszącej wypowiedziom uczestniczek.

Kiedy: 14 czerwca 2015, godz. 17:00
Gdzie: nowa pracownia Warsztatów Kultury, ul. Bernardyńska 11
Wstęp wolny

LSS | Gadu Gadu – medialny warsztat historii mówionej

Podczas warsztatów zapoznamy uczestników z metodą historii mówionej i jej wykorzystania w różnych działaniach, sposobami prowadzenia wywiadu, przygotowania kwestionariusza pytań, pokazania przykładów twórczego używania wywiadów a także pracy z kamerą. Uczestnicy otrzymają do wykonania proste ćwiczenia w grupie, a efektem finalnym warsztatów będą krótkie wywiady dotyczące historii wybranej dzielnicy. Nagrania odpowiednio zmontowane stworzą wystawę podsumowującą działania Laboratorium Sztuki Społecznej.

Kiedy: 15, 29 czerwca 2015, godz. 17:00-19:00
Gdzie: nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11
Zapisy e-mailowo lss.residencies@gmail.com lub telefonicznie pod nr tel.: 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

LSS | Historie narysowane – warsztaty komiksu

Podczas warsztatów opowiemy o tym czym jest komiks, jak można opowiadać historie i emocje za pomocą rysunku, poćwiczymy praktyczne rysowanie krótkich historyjek obrazkowych. Powstałe komiksy zostaną zaprezentowane na wystawie w przestrzeni publicznej. Na zajęcia zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku.

Kiedy: 16, 23, 30 czerwca 2015, godz. 17:30-19:00
Gdzie: nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11
Zapisy e-mailowo lss.residencies@gmail.com lub telefonicznie pod nr tel.: 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30). Udział w warsztatach jest bezpłatny.