LSS | Gościnne Dzielnice – od pomysłu do działania

thumbnail

Zapraszamy mieszkańców Lublina na warsztaty. Wspólnie zastanowimy się jak zaprezentować w ciekawy i oryginalny sposób własną dzielnicę. Uczestnicy będą mogli zrealizować swoje pomysły w ramach programu Laboratorium Sztuki Społecznej, Dzielnice Kultury czy Nocy Kultury.

Jeśli czujesz się lokalnym liderem, jesteś animatorem, społecznikiem, aktywistą, osobą z pasją, pracujesz w radzie dzielnicy, administracji osiedla lub zarządzie mieszkańców, a może po prostu chcesz odmienić swoją dzielnicę w sposób niezwykły, dołącz do nas koniecznie.

Kiedy: 14 maja 2015, godz. 17:00 – 20:00

Gdzie: nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11

Zapisy: Prosimy o zapisanie się na listę uczestników poprzez przesłanie maila na adres: lss.residencies@gmail.com lub telefonicznie pod nr tel.: 81 533 08 18. Zapisy trwają do 14 maja do godz. 12:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Prowadzenie: Arkadiusz Ziętek – twórca teatralny urodzony w Lublinie. Od 1989 roku związany z wieloma grupami teatralnymi Lubelszczyzny, a od 2001 współtwórca działań berlińskiego stowarzyszenia Interkunst e.V. Jako reżyser, aktor, trener, scenarzysta angażuje się w projekty teatralne, dotyczące  problemów społecznych, ekologicznych i politycznych np. “Instant Acts przeciwko przemocy i rasizmowi”. Swoje działania kieruje głównie do mieszkańców małych miejscowości Niemiec i Polski. W 2007 roku razem z Mike’iem Hughes’em (Uncalled for) poprowadził jeden z pierwszych w Polsce warsztatów impro, który był ważnym impulsem do dynamicznego rozwoju tego gatunku w naszym kraju. W swojej pracy teatralnej i pedagogicznej posługuje się też metodami dramowymi w tym elementami „teatru uciśnionych” Augusto Boala.

.

Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS Residencies) to interdyscyplinarny projekt wykorzystujący przestrzeń publiczną jako miejsce współuczestnictwa i współdziałania. Poprzez działania lokalne, rezydencje artystyczne, projekt ma na celu budowanie dialogu między lokalną społecznością Lublina, a artystami i animatorami kultury z Polski i Europy. Artyści i animatorzy reprezentujący specjalizujący się w różnych dziedziny sztuki i metodach i formach pracy, podejmą działania angażujące mieszkańców Lublina przy aktywnym wsparciu lokalnych animatorów kultury oraz tutorów.

.

Projekt realizowany w ramach programu Dzielnice Kultury.

Projekt wspiera Nataša – Platforma Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego dla Kultury.