LSS | Individuality in Action

thumbnail

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na cykl wydarzeń podsumowujących działania młodego kompozytora i performera z Armenii – Vardana Harutyunyana, który przebywał w Lublinie w ramach projektu międzynarodowych rezydencji artystycznych LSS Residencies.

W ramach rezydencji w Lublinie Vardan Harutyunyan realizował projekt Individuality in Action (Indywidualność w działaniu), który zakłada badanie indywidualnej ekspresji w sztuce. W ramach tej inicjatywy artysta przeprowadził cykl warsztatów dźwiękowych skierowanych do mieszkańców dzielnicy Kalinowszczyzna, spotkał się z lubelskimi performerami dźwiękowymi oraz twórcami z kręgu muzyki elektro – akustycznej. Cykl nagrań stworzony przez Vardana podczas jego pobytu rezydencyjnego ustanowi nowy materiał dla jego przyszłej pracy twórczej.

Muzyczna Scena Eksperymentalna – Koncert free improv
Poniedziałek, 7 lipca 2014 , g. 20:00
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”
ul. Peowiaków 12, Lublin / Sala Rozdroża 1 (w budynku Centrum Kultury)

Koncert jest efektem spotkania lubelskich artystów z kręgu muzyki elektro-akustycznej, a Vardanem Harutyunyanem. Skład: Vardan Harutyunyan (Armenia), Maciej Pałka (Polska), Daniel Michalski (Polska), Maciej Połynko (Polska). Organizatorem koncertu jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” przy współpracy Warsztatów Kultury w Lublinie

.

Orkiestra Osobliwych Dźwięków
Niedziela, 13 lipca 2014, g. 17:30
Błonia pod Zamkiem

Koncert w ramach Inne Brzmienia Art’n’Music Festival jest wydarzeniem podsumowującym pracę warsztatową z dźwiękiem wydobywanym przy użyciu obiektów wykonanych z materiałów różnego pochodzenia, których materia stworzyła możliwość skomponowania utworu o zróżnicowanych temperaturach i barwach. Efektem współpracy artysty z uczestnikami warsztatów stała się kompozycja wyrażająca indywidualny charakter i emocje ich uczestników.

Individuality in Action /Inside-Outside
Poniedziałek, 14 lipca 2014, g. 18:30
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a 

“Individuality in Action /Inside-Outside” to połączenie prezentacji muzycznej sceny eksperymentalnej z Armenii oraz performancu dźwiękowego. Podczas spotkania Vardan Harutyunyan przedstawi nam sytuację niezależnej sceny muzycznej w Armenii oraz aktualną kondycję muzyki nowoczesnej. Tej narracji towarzyszyć będzie wykonany przez artystę performance dźwiękowy inspirowany jego pobytem rezydencyjnym w Lublinie.

.

Vardan Harutyunyan (Armenia) – ur. 1987, kompozytor, pianista, artysta pracujący z materią dźwięku.  Od kilku lat tworzy muzykę elektroakustyczną, improwizacje i instalacje dźwiękowe. Aktualnie żywo zainteresowany sztuką performance.

www.soundcloud.com/vardanharutyunyans

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Laboratorium Sztuki Społecznej http://lssresidencies.wordpress.com/