LSS – Orkiestra Osobliwych Dźwięków

thumbnail

Czy interesuje cię muzyka i eksperymentowanie dźwiękiem? Lubisz wyrażać siebie poprzez muzykę? Chcesz nauczyć się grać na różnych przedmiotach? Jeśli tak, to stwórz z nami orkiestrę dźwięków i osobowości!

Zapraszamy mieszkańców Lublina, osoby przebywające w okresie letnim w Lublinie oraz wszystkich chętnych w różnym wieku do wzięcia udziału w projekcie dźwiękowym, mającym na celu stworzenie orkiestry z przedmiotów codziennego/niecodziennego użytku. Efekty pracy warsztatowej zostaną zaprezentowane publicznie podczas specjalnego pokazu na terenie dzielnicy Kalinowszczyna oraz podczas Inne Brzmienia Art’n’Music Festival.

Przygotowany specjalnie dla uczestników program warsztatów obejmować będzie pracę z dźwiękiem wydobywanym przy użyciu obiektów wykonanych z materiałów różnego pochodzenia, co pozwoli na stworzenie zróżnicowanych tonów i kompozycji. Efektem współpracy artysty z mieszkańcami będzie muzyka wyrażająca indywidualny charakter i emocje uczestników.

Orkiestra Osobliwych Dźwięków jest realizowana w ramach projektu Individuality in Action (Indywidualność w działaniu) autorstwa Vardana Harutyunyana kompozytora i artysty dźwiękowego z Armenii , który został zaproszony do Lublina na program międzynarodowych rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS).

Harmonogram spotkań

Warsztaty odbędą się w dniach: 24, 25, 26, 30 czerwca, oraz 1, 2 lipca w godzinach 16:00 – 18:30

Próby przed występem odbędą się w dniach:  9,10 lipca w godzinach 16:00 – 18:30

Warsztaty oraz próby odbędą się w Oratorium Św. Agnieszki w Parafii p.w. Św. Agnieszki w Lublinie ul. Kalinowszczyzna 62

.

Zapisy

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie maila informującego o chęci uczestnictwa w warsztatach zawierającego: imię nazwisko, telefon kontaktowy oraz mail uczestnika na adres: lss.residencies@gmail.com lub telefonicznie pod nr tel. 533 08 18, do dnia 23 czerwca 2014 do g. 12:00. Uwaga, ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona!

Osoby niepełnoletnie powinny pojawić się na pierwszym spotkaniu z rodzicami!

 

Pokaz specjalny orkiestry odbędzie się w ramach Inne Brzmienia Art’n’Music Festival, www.innebrzmienia.pl

O projekcie

Projekt Individuality in Action (Indywidualność w działaniu) zakłada badanie indywidualnej ekspresji w sztuce. Zaproszeni do współpracy młodzi mieszkańcy dzielnicy Kalinowszczyzna i Lublina, posługując się różnymi obiektami mogącymi wydawać dźwięki, skomponują wspólnie z artystą muzykę (instalację dźwiękową). Istotą działania jest indywidualne podejście i ekspresja. Z tego samego przedmiotu różne osoby wydadzą odmienne dźwięki, a powodem ich zróżnicowania będzie temperament, charakter ich autora. Artysta wychodząc z założenia, że to właśnie indywidualizm jest kluczem do efektownego działania w grupie podejmie kwestię szacunku dla różnorodności i dialogu międzykulturowego. Dźwięk posłuży tutaj jako narzędzie odkrywające charaktery uczestników projektu i ich zaangażowanie.

Vardan Harutyunyan (Armenia) – ur. 1987, kompozytora, pianisty, artysty pracującego z materią dźwięku.  Od kilku lat tworzy muzykę elektroakustyczną, improwizacje i instalacje dźwiękowe. Aktualnie żywo zainteresowany sztuką performance.

www.soundcloud.com/vardanharutyunyans

Więcej na temat projektu międzynarodowych rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej tutaj: http://lssresidencies.wordpress.com/

Projekt LSS jest realizowany jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

 

Projekt wspiera Nataša – Platforma Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego dla Kultury.