LSS – Spacerowicz

thumbnail

Jesteś mieszkańcem Kalinowszczyzny i chciałbyś pokazać, odkryć swoją dzielnicę przed innymi mieszkańcami lub turystami? Stań się jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem po Twojej dzielnicy i opowiedz nam swoją niezwykłą historię!

Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Kalinowszczyzna do wzięcia udziału w warsztatach mających na celu stworzenie niebanalnych opowieści o Kalinowszczyźnie. Podczas warsztatów uczestnicy rozwiną umiejętności komunikacyjne i autoprezentacji, kierowania grupą, budowania historii poprzez wykorzystanie technik improwizacji teatralnej.

Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć własne historie związane z dzielnicą Kalinowszczyna i oprowadzić swoją indywidualną ścieżką innych mieszkańców Lublina i turystów odkrywając przed nimi nieznane miejsca tej dzielnicy.

Stwórz wspólnie z nami, wykorzystując swoje pasje i doświadczenie naszych instruktorów indywidualną, osobistą i odkrywczą trasę zwiedzania dzielnicy!

Harmonogram warsztatów:

Sobota, 28 czerwca , godz. 10:00-16:00 – warsztat i spacer z przewodnikiem
Niedziela, 29 czerwca, godz: 10:00-15:00
Sobota, 5 lipca, godz. 10:00-15:00
Niedziela, 6 lipca, godz. 10:00-16:00 – warsztat i spacer alternatywny

Warsztaty odbędą się w Domu Kultury Narnia, ul. Lwowska 12, w Lublinie

Zapisy

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach i oprowadzaniem po dzielnicy Kalinowszczyzna prosimy o wysłanie formularza zgłoszenia do dnia 26 czerwca 2014 drogą mailową na adres: info@narnia.org.pl

Zapisów można dokonywać również w Domu Kultury Narnia przy ul. Lwowskiej 12 od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-20.00 lub telefonicznie pod numerem 669 792 502.

Osoby niepełnoletnie proszone są o przyjście na pierwsze spotkanie z rodzicami/opiekunami!

Prowadzący

Przemysław Buksiński – jest twórcą i moderatorem grupy „No potatoes”. Aktor lubelskiej Sceny Prapremier InVitro, Kompanii Teatr oraz Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie. Od siedmiu lat zajmuje się technikami treningu aktorskiego (Bogusław Schaeffer, Katt Koppet) oraz metodą improwizacji scenicznej, prowadząc warsztaty i szkolenia w całym kraju. Był zaangażowany jako aktor w projekt „Dramatyczne Zmiany Klimatu i Afryka” realizowany przez Warsztaty Kultury we współpracy czesko-niemiecko-polskiej.

Arkadiusz Ziętek – twórca teatralny urodzony w Lublinie. Od 1989 roku związany z wieloma grupami teatralnymi Lubelszczyzny, a od 2001 zatrudniony w berlińskim stowarzyszeniu Interkunst e.V. jako kierownik artystyczny, reżyser, aktor. Kilka lat temu razem z Mike’iem Hughes’em (Uncalled for Improv) poprowadził jeden z pierwszych w Polsce warsztatów improv, który był impulsem do dynamicznego rozwoju tego gatunku teatru w naszym kraju. Obecnie zaangażowany jako reżyser w projekt „Dramatyczne Zmiany Klimatu i Afryka” realizowany przy Warsztatach Kultury we współpracy czesko-niemiecko-polskiej.

Dominika Sergiej – licencjonowana przewodniczka po Lublinie  oraz obozie koncentracyjnym „Majdanek“ w języku polskim, angielskim, włoskim i francuskim, pilotka wycieczek zagranicznych, nauczycielka historii sztuki i angielskiego w liceum, kuratorka wystaw studiowała na Wydziale Sztuki i Komunikacji na Uniwersytecie w Rennes 2 we Francji 2003/2004 ukończyła Wydział Malarski w Students League of New York w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku, absolwentka filologii angielskiej oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych UMCS 2007. Jej prace fotograficzne były prezentowane w Galerii Wigwam  w Rennes (2004), Galerie de la Maison Internationale w Rennes (2005), Centrum Kultury w Budapeszcie (2013)

.

Projekt Spacerowicz jest realizowany w ramach programu rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS) organizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie we współpracy z Domem Kultury Narnia.

Projekt LSS jest realizowany jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Projekt wspiera Nataša – Platforma Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego dla Kultury.