Lub design! 2013

thumbnail

Lub design! to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń – warsztatów, wykładów i akcji skoncentrowanych wokół 
tematyki designu oraz miejskiej przestrzeni publicznej. Projekt ma na celu budowanie angażującej się społeczności, która w sposób świadomy i aktywny podejmuje działania zmierzające do poprawy jakości otoczenia, w którym funkcjonuje.

Poprzez proponowane działania chcemy zwrócić uwagę  mieszkańców Lublina na problem przestrzeni publicznej, jej funkcjonalności, estetyki, a także przekonać, że własnymi siłami są w stanie dokonać wielu znaczących zmian i wyposażyć ich w odpowiednie ku temu kompetencje. Chcemy pomóc mieszkańcom miasta „odzyskać” przestrzeń publiczną i sprawić, że poczują się w niej jak u siebie, a angażując również specjalistów – projektantów, architektów czy socjologów – liczymy na integrację różnych środowisk i wywołanie szerszej dyskusji na temat jakości życia w Lublinie.

Wielomiesięczny program podzielony jest na 3 moduły tematyczne: Ogrodnictwo miejskie, Przestrzeń miejska oraz Wnętrza. W ramach każdego cyklu przygotowaliśmy warsztaty, wykłady/prezentacje oraz akcje w przestrzeni miasta, w tym także zajęcia przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych.

Więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach: