Lub design | program na wrzesień

thumbnail

Lub design | Wióry lecą – warsztat stolarski

Zapraszamy na warsztaty, w ramach których będziecie mieli okazję poobcować z pachnącym drewnem, nauczyć się obsługi podstawowych narzędzi stolarskich oraz wykonać i zabrać do domu własny projekt. Nie musicie nic ze sobą przynosić ani posiadać doświadczeń w majsterkowaniu.

Kiedy:
11 września, godz. 17:30
12 września, godz. 11:00

Miejsce: pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Lub design | Warsztaty szycia filcowych kapci

Zapraszamy na wspólne szycie. W trakcie zajęć każdy z uczestników nauczy się własnoręcznie zamienić zwykły kawałek szarego, przemysłowego filcu w unikatową, a przy tym praktyczną parę kapci w kształcie uroczych myszek. Mile widziana podstawowa umiejętność szycia, ręcznego lub na maszynie.

Kiedy:
16 września, godz. 18:00

Miejsce: pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Lub design | Warsztat ogrodniczy na Żmigrodzie

Wspólnie z mieszkańcami ulicy Żmigród zagospodarujemy część trawnika.​ Pod okiem fachowca dobierzemy odpowiednie rośliny, przygotujemy grunt i zaaranżujemy fragment miejskiej zieleni. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

Kiedy:
19 września, godz. 16:00

Miejsce: zbiórka w pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11

Lub design | Alternatywa dla gotowców – warsztat kulinarny

Zapraszamy na warsztaty z przygotowania prostych, zdrowych przekąsek​. Jeśli ​masz ochotę na coś dobrego i jednocześnie zdrowego do zjedzenia a twoje powroty ze sklepu kończą się często pustą torbą, to przyjdź, zrobimy coś razem. Zobaczymy co da się przygotować  z sezonowych  produktów lokalnych i tych dalszych. Pobawimy się kaszami, orzechami, olejami i innymi smakołykami. Idea jaką się kierujemy to prosto, zdrowo oraz świeżo.

Kiedy:
24 września, godz. 18:00

Miejsce: pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Kontakt: lubdesignzapisy@gmail.com lub pod nr tel. 81 5330818

Projekt dofinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat nad projektem Lub design objęli:
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Lublin, O.pl, Radio Centrum, Platforma Kultury, Narodowe Centrum Kultury