Lub design! w październiku

thumbnail

Lub design! Szał w showroomie

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty, podczas których udowodnimy, że nasze najbliższe otoczenie to efekt przemyślanego procesu i pracy wielu projektantów. Będziemy samodzielnie projektować meble i odpowiednio je prezentować tworząc własny showroom. Co to jest? Jak działa? Wszystkiego dowiecie się na warsztatach „Szał w showroomie”. Spotkanie zakończy się uroczystym pokazem powstałych prac z małym przyjęciem dla rodziców i znajomych, w niedzielę o godzinie 13:15.

Warsztat skierowany jest do dzieci w wieku 8 – 12 lat
Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Wymagane są wcześniejsze zapisy: 81 533 08 18, e.kruszynska@warsztatykultury.pl

gdzie: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3
kiedy: 5-6 października 2013, od godz. 11.00

Prowadzenie: Magdalena Kreis Natalia Romaszkan – duet PRZEtwórczy. Studentki i absolwentki kierunków humanistycznych oraz artystycznych. Od kwietnia 2010 roku współpracują z Galerią Dizajn – BWA Wrocław, gdzie działają w ramach autorskiego programu edukacyjno-artystycznego dla dzieci i rodziców „3D czyli Dizajn Dla Dzieci”. Są autorkami książki „Zeszyty do dizajnu” wydanej pod koniec 2011 roku. Prowadzą twórcze działania warsztatowe w całej Polsce.

Lub design! (Ze)wnętrze. O relacjach w dizajnie.

Czym jest wnętrze w projektowaniu? W jaki sposób „środek” definiuje formę, kontekst, otoczenie? I odwrotnie – jak nasze kulturowo-społeczne uwarunkowania wpływają na rozumienie przedmiotów, przestrzeni, procesów? Podczas prezentacji przyjrzymy się szeroko pojętemu dialogowi wnętrza i zewnętrza w dizajnie: obiektom, architekturze, procesom i interakcjom.

Czy możliwa jest „czysta” projektowa treść, bez zewnętrznego kontekstu?
Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych

gdzie: Kawiarnia Kawka, ul. Okopowa 9 i 1/2
kiedy: 24 października 2013, godz.18.00

Prowadzenie:
Agata Dąbrowska, autorka projektów społecznych i edukacyjnych związanych z dizajnem. Współpracuje z instytucjami kultury, galeriami sztuki, artystami, projektantami, organizacjami pozarządowymi. Kuratorka; na stałe współpracuje z artystkami Natalią Szostak i Polą Dwurnik. Publikuje teksty o modzie, sztuce, dizajnie. Prowadzi autorski cykl „Smakując dizajn” w tygodniu Kultura Liberalna. Humanistyczne wykształcenie pozwala jej traktować dizajn wielowymiarowo, szczególnie w jego społecznym, integracyjnym kontekście. Ostatnio łączy myśl projektową i humanistyczną w School of Form. Współorganizatorka interdyscyplinarnej konferencji „NIEwidzialny Dizajn”.

Więcej o projekcie Lub design! >>>