Miasto movie latem – program na lipiec

thumbnail

Od czerwca do sierpnia zmieniamy nieco formułę Miasto Movie i przygotowujemy serię specjalnych, wakacyjnych pokazów. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak również po gatunkach filmowych. Filmy jak zwykle prezentować będziemy w środy i zgodnie z ideą kina letniego zaprezentujemy bardzo różnorodne propozycje.

Podczas naszej podróży filmowej  odwiedzimy wielkie metropolie ale też małe miasteczka gdzieś na krańcach świata. Na naszym ekranie pojawią się miasta współczesne, obok nich miasta przyszłości, jak również te dawne, gdzie ciągle czuć oddech wielkiej historii. Pokażemy obrazy oparte na faktach ale też te całkowicie, fantastycznie zmyślone. Zgłębimy specyfikę kina kryminalnego i science fiction, zanurzymy się w świat musicalu, westernu i filmu gangsterskiego, pośmiejemy się na komediach i przestraszymy na horrorach. Poznamy historie ciekawych ludzi i niezwykłych zdarzeń. Letnia odsłona cyklu Miasto Movie przyniesie bez wątpienia wiele niespodzianek, artystycznych wrażeń i wzruszeń ale także dobrej zabawy. Kino w swojej genezie było rozrywką, z czasem nabierając znamion sztuki wysokiej. Będziemy zatem starać się uchwycić oba oblicza X muzy. Serdecznie zapraszamy na wspólną przygodę z Miasto Movie latem.

Wszystkich amatorów dobrego kina zapraszamy na plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, gdzie na wygodnych leżakach i z przepiękną panoramą Lublina w tle odwiedzamy kolejne miasta, kraje i gatunki filmowe. O godz. 21:00 zapraszamy dzieci na wyjątkowe wieczorynki, a widzów nieco starszych na godz. 21:30.

Program Miasto movie latem:

  • 2 lipca, godz. 21.30   – „Kansas city”, reż. Robert Altman, czas 116’, 1996 r.
  • 9 lipca, godz. 22.00  – „W rozkwicie”, reż. Nana Ekvtimishvili, Simon Gross, czas 102’, 2013 r. – pokaz w ramach festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia Art’n’Music Festival
  • 16 lipca, godz. 21.30  – „Lektor”, reż. Stephen Daldry, czas 124’, 2008 r.
  • 23 lipca, godz. 21.30 –  „Moon”, reż. Duncan Jones, czas 97’, 2009 r.
  • 30 lipca, godz. 21.30 – „Hana-bi”, reż. Takeshi Kitano, czas 103’, 1997 r.

Więcej o projekcie Miasto movie >>>
Przygotowanie cyklu: Agnieszka Wojciechowska, Rafał Chwała
Partner: Klasztor OO. Dominikanów w Lublinie