Miasto movie latem

thumbnail

Miasto movie latem

Od czerwca do sierpnia zmieniamy nieco formułę cyklu „Miasto movie” i przygotowujemy serię specjalnych, wakacyjnych pokazów. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak również po gatunkach filmowych. Filmy jak zwykle prezentować będziemy w środy i zgodnie z ideą kina letniego zaprezentujemy bardzo różnorodne propozycje.

Podczas naszej podróży filmowej odwiedzimy wielkie metropolie, ale też małe miasteczka gdzieś na krańcach świata. Na naszym ekranie pojawią się miasta współczesne, obok nich miasta przyszłości, jak również te dawne, gdzie ciągle czuć oddech wielkiej historii. Pokażemy obrazy oparte na faktach, ale też te całkowicie, fantastycznie zmyślone. Zgłębimy specyfikę kina kryminalnego i science fiction, zanurzymy się w świat musicalu, westernu i filmu gangsterskiego, pośmiejemy się na komediach i przestraszymy na horrorach. Poznamy historie ciekawych ludzi i niezwykłych zdarzeń.

Letnia odsłona cyklu „Miasto movie” przyniesie bez wątpienia wiele niespodzianek, artystycznych wrażeń i wzruszeń, ale także dobrej zabawy. Kino w swojej genezie było rozrywką, z czasem nabierając znamion sztuki wysokiej. Będziemy zatem starać się uchwycić obydwa te oblicza X muzy.

Serdecznie zapraszamy na wspólną przygodę z „Miasto movie latem”.

Tytuły kolejnych filmów publikowane będą wyłącznie na naszym fanpage’u na Facebooku https://www.facebook.com/WarsztatyKultury

Przygotowanie cyklu: Agnieszka Wojciechowska, Rafał Chwała

Miasto movie latem – pokazy w czerwcu

Kiedy: zawsze w środę – 12,19, 26 czerwca, godz. 19:00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny