MIASTO MOVIE

thumbnail

Zapraszamy na nowy cykl pokazów filmowych w Warsztatach Kultury

Dajemy głos miastu. Zapraszamy na cykl pokazów filmowych gdzie miasto jest tłem, ale i bohaterem, przestrzenią do życia i scenerią filmowych historii, cichym świadkiem kameralnych opowieści oraz aktywnym uczestnikiem kinowego zgiełku. Miejscem gdzie bezustannie przenikają się ludzkie problemy i dramaty, ale też wielkie nadzieje, marzenia i triumfy.

Miasto mówi u nas w wielu językach – obrazu, dźwięku, opowiadanej historii… językiem Terry’ego Gilliama, Federico Felliniego, Jima Jarmusha czy Wong Kar Waia.
Miasto w naszych pokazach ma wiele twarzy, bywa piękne, groźne, radosne, melancholijne, ale zawsze ciekawe i mające swoją opowieść.

Pokazy filmowe ułożone zostały w cykle tematyczne prezentujące różnorodne obszary związane z funkcjonowaniem miast oraz życiem ich mieszkańców. Seansom towarzyszyć będą prelekcje oraz spotkania dyskusyjne.

Kiedy: zawsze w środę, godz. 19:00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Wstęp wolny

Cykl #1 /// Miasto – marzenie

„Miasto – marzenie” to pierwsza seria pokazów, którą rozpoczynamy w październiku. Miasto występuje tu jako bohater lub jeden z bohaterów opowieści filmowej, a portret miasta często prezentowany jest nieco onirycznie, przez pryzmat wyobraźni i emocji reżysera.

Pokażemy filmy starające się ukazać (czasem z sentymentem i nostalgią) unikalny, właściwy danemu miastu klimat, atmosferę czy nastroje panujące w nim. W Warsztatach Kultury będzie można zobaczyć dzieła, w których autorzy wykorzystali architekturę danego miasta, umieszczając w niej swoje historie.

Program październik:

Program listopad: