Miastoczułość – cykl dla wszystkich kochających miasto!

thumbnail

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają wszystkich kochających miasto, do udziału w nowym cyklu warsztatowym Miastoczułość. W ramach otwartych spotkań, warsztatów, spacerów i wykładów będziemy podejmować tematykę miejską, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznej. Cykl wydarzeń będzie dotyczył przestrzeni miasta w sensie dosłownym, ale również miejskich przestrzeni mentalnych i symbolicznych, a celem jest analiza, wymiana doświadczeń, szczególnie dobrych praktyk, konstruktywna krytyka i działalność badawcza.

 

Program do końca 2019 roku:

 

Miastoczułość: Mury empatii. Dlaczego dobrzy ludzie wywołują wojny. Dynamika rozpoznawania, analizowania i rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych w przestrzeni publicznej.

ZAPISY

Kiedy: 27 listopada 2019, godz. 9.30-15.30
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a – pracownia medialabowa, I piętro
Zapisy: zapisy przez formularz rejestracyjny dostępny na warsztatykultury.pl, udział bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników warsztatów na podstawie informacji podanych w formularzu zgłoszeniowym.

Praktyczny warsztat nabywania kompetencji w zakresie zarządzania komunikacją trudną i konfliktami w przestrzeni wspólnoty miejskiej. Uczestnicy i uczestniczki poznają dynamikę powstawania konfliktów, sygnały je poprzedzające i ścieżki rozwiązywania sytuacji trudnych. Nauczą się też działań profilaktycznych w tym obszarze i zasad prawidłowej komunikacji. Poznają również mechanizmy funkcjonowania ludzkich umysłów w sytuacjach konfliktowych a także zrozumieją jak automatyczne strategie obronne przeszkadzają w nawiązaniu prawidłowej komunikacji. Następnie wyćwiczą podstawowe sposoby przechodzenia od automatycznych reakcji do refleksyjnych rozwiązań. 

Prowadzenie: Marcin Ilski – trener myślenia systemowego i krytycznego oraz specjalista w zakresie dynamiki konfliktów. Zajmuje się również ramowaniem językowym w ujęciu Georga Lakoffa. Prowadzi szkolenia i warsztaty od 20 lat. Współpracownik m.in. Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, Cricoteki, Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Warsztatów Kultury w Lublinie.

Miastoczułość dla dzieci: Skejciołek

Kiedy: 8 grudnia 2019, godz. 14.30-15.30
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Wiek bez ograniczeń.

Skejciołek to teatrzyk dla dzieci. Tytułowy bohater to mały koziołek, który jadąc na deskorolce odkrywa miasto i poznaje jego historię. Widzowie będą mogli posłuchać lubelskich legend, historii z życia Skejciołka, a także dowiedzieć się, dlaczego warto spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Skejciołek jest teatrem pacynkowym oraz teatrem żywego aktora.

Więcej info TUTAJ 


Miastoczułość to nowe działanie w Warsztatach Kultury w Lublinie. Projekt polega na długofalowym interdyscyplinarnym podejmowaniu tematyki miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznej. Cykl wydarzeń będzie dotyczył przestrzeni miasta w sensie dosłownym, ale również miejskich przestrzeni mentalnych i symbolicznych. Całoroczna seria otwartych spotkań, warsztatów, spacerów i wykładów służyć ma analizie, wymianie doświadczeń, szczególnie dobrych praktyk, konstruktywnej krytyce i działalności badawczej.