Konkurs Inicjatyw Lokalnych 2016 | LSS Centrum

thumbnail

Szanowni Sąsiedzi i Sąsiadki, Pracownicy i Mieszkańcy ulic Bernardyńskiej, Zamojskiej, Lubartowskiej i Żmigród! Rusza konkurs Inicjatywy Lokalne 2016, w ramach którego każdy może otrzymać drobne dofinansowanie na realizację swoich pomysłów i działań. Uwaga! Nie trzeba mieć doświadczenia w realizacji projektów, nie trzeba mieć gotowego pomysłu na działanie, można zgłosić się z przyjaciółmi – ważne żeby mieć chęci i gotowość do robienia czegoś potrzebnego dla mieszkańców Bernardyńskiej, Zamojskiej, Lubartowskiej i Żmigród.

Jeśli chcecie ciekawie spędzić wakacje, wolny czas, realizować wspólne działania z sąsiadami, znajomymi, przyjaciółmi w obrębie ulicy czy podwórka, jeśli uważacie, że mieszkańcy Waszej najbliższej okolicy są mało aktywni – weźcie inicjatywę w swoje ręce!

Zgłoście swój pomysł i otrzymajcie wsparcie finansowe!

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 22 czerwca 2016

Żeby wziąć udział w programie należy:

 1. Stworzyć grupę minimum 3 osób złożoną z mieszkańców z jednej z wybranych ulic: Bernardyńskiej, Lubartowskiej Zamojskiej i Żmigród i im przyległych lub/i animatorów, którzy współpracują z mieszkańcami tych ulic.
 2. W grupie mogą być osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież.
 3. Liderem projektu musi być osoba pełnoletnia.
 4. Można być grupą znajomych, sąsiadów z podwórka czy ulicy (nieformalna grupa) albo można stanowić bardziej formalną grupę (np. rodzina, klasa, koło zainteresowań, drużyna sportowa, drużyna harcerska, zespół muzyczny).

W jaki sposób można otrzymać wsparcie?

Prosimy o przesłanie nam Waszego pomysłu w dowolnej formie (może to być krótki film, nagranie audio, rysunek, opisany ręcznie pomysł na kartce, zdjęcia, komiks, ect.), który odpowiadać na następujące pytania:

 1. Tytuł pomysłu
 2. Kto jest inicjatorem projektu? Kim jesteście, co Was łączy, czy realizowaliście już jakieś działania kulturalne?
 3. Kontakt do lidera pomysłu
 4. Co chcecie zrobić? Jakie działania planujecie?
 5. Co ma się zmienić dzięki Waszym działaniom?
 6. Z kim będziecie realizować pomysł? Z kim będziecie współpracować, kto Was wesprze, kto się zaangażuje?
 7. Gdzie będziecie realizować Wasze działanie? Jeśli jest to konkretne miejsce prosimy podać jakie.
 8. Na co chcecie wydać pieniądze?

Projekty należy złożyć do dnia 22 czerwca 2016 do g. 00:00. Ostateczna lista wyselekcjonowanych projektów zostanie opublikowana 30 czerwca 2016.

Pomysły prześlijcie pocztą elektroniczną na adres: lss.residencies@gmail.com lub tradycyjną na adres: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin, z podpisem Inicjatywy Lokalne 2016

Można też użyć naszego formularza ON-LINE.

Więcej informacji znajdziesz w REGULAMINIE

***

Laboratorium Sztuki Społecznej – Centrum (LSS Centrum) to program realizowany przez Warsztaty Kultury w Lublinie z siedzibą przy ul. Grodzkiej 5a, w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016 Narodowego Centrum Kultury.