Niech się stanie Carnaval! | Carnaval Sztukmistrzów 2016 [ZOBACZ PROGRAM]

thumbnail

Carnaval Sztukmistrzów | 28-31 lipca 2016

Carnaval Sztukmistrzów to barwne święto dedykowane cyrkowi, teatrowi i sztukom ulicy. To czas, w którym odwrócone zostają zastane porządki, a prawa codzienności ulegają zawieszeniu. Miasto opanują kuglarze i klauni, rozświetlą kolorowe iluminacje, rozbrzmiewać będzie muzyka, która w tym roku już na dobre zagości na ulicy.

Na ulicach i placach królować będą buskerzy tacy jak Goma (Argentyna) ze swoim Atari Show, który potrafi zmienić rzeczywistość w pełną gagów komedię. W powietrzu fruwać będą m. in. noże (Cotzani&Wendy, Argentyna), walizki (Luigi Ciotta, Włochy) i wiaderka (Betticombo, Francja). Do nieodkrytych dotąd przestrzeni, podwórek i dziedzińców, zaprosimy takich artystów eVenti Verticali i Collectif Martine à la Plage (wszyscy z Francji). Nad głowami przechodniów pojawią się ulubieńcy publiczności, niezłomni highlinerzy, którzy przybywają na Urban Higline Festival – największe na świecie wydarzenie poświęcone slackliningowi. W tym roku na linoskoczków czekają taśmy w nowych lokalizacjach.

Nowością będzie wyreżyserowane na potrzeby Carnavalu przedstawienie w formie gali nowocyrkowej, warsztaty sztuk cyrkowych prowadzone przez artystów Carnavalu oraz specjalna strefa chilloutu. Moc atrakcji dla rodzin i dzieci przygotuje stowarzyszenie Klanza w carnavalowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych. Będzie tam można również podszkolić umiejętności sztukmistrzowskie, uczestnicząc w otwartych warsztatach kuglarskich.

Przed rozpoczęciem Carnavalu dzielnice Lublina ponownie odwiedzi entuzjastycznie przyjęta w ubiegłym roku wesoła ekipa Cyrku Podwórkowego. Przez 4 dni będzie bawić mieszkańców i zapraszać na wydarzenia festiwalowe.

ZOBACZ PROGRAM

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FB