Niech się stanie Carnaval! | Carnaval Sztukmistrzów 2016

thumbnail

Carnaval Sztukmistrzów – jedyny w Polsce festiwal sztuki nowego cyrku, na żywo już od dziś w przestrzeni Lublina. Bawimy się do niedzieli 31 sierpnia!

Czekają na nas ulice pełne kolorowych występów dla widzów w każdym wieku – zabawne, ekscytujące, trzymające w napięciu, muzyka na żywo, moc atrakcji dla rodzin i dzieci przygotowanych przez stowarzyszenie Klanza w carnavalowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych i warsztaty kuglarskie prowadzone przez artystów festiwalu. Artyści z różnych stron świata, przedstawienia dniem i nocą, przepiękne miasto, które staje się sceną. Tego można doświadczyć tylko w Lublinie – Mieście Inspiracji.

Ulice i place od dziś przejmują buskerzy tacy jak Goma (Argentyna) ze swoim Atari Show, który potrafi zmienić rzeczywistość w pełną gagów komedię. Uważajcie na fruwające noże – Cotzani & Wendy (Argentyna), walizki – Luigi Ciotta (Włochy) i wiaderka – Betticombo (Francja). Do nieodkrytych dotąd przestrzeni, podwórek i dziedzińców zaprosiliśmy takich artystów jak eVenti Verticali i Collectif Martine à la Plage (wszyscy z Francji).

Nad głowami przechodniów pojawią się ulubieńcy publiczności, niezłomni highlinerzy, którzy przybywają na Urban Higline Festival – największe na świecie wydarzenie poświęcone slackliningowi. W tym roku na linoskoczków czekają taśmy w nowych lokalizacjach. Podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie spotyka się światowa czołówka zawodników, którzy spacerują po linach zawieszonych wprost ponad ulicami renesansowego Starego Miasta. Odbędą się również pokazy tricków i niezwykłe pojedynki na sztuczki, w tym roku wyjątkowo wykonywane na wysokości kilkunastu metrów.

Nowością będzie również wyreżyserowane na potrzeby Carnavalu przedstawienie w formie Open Stage oraz specjalna strefa chilloutu na Błoniach pod Zamkiem.

Mamy nadzieję, że Carnaval Sztukmistrzów dostarczy Wam magicznych wakacyjnych wspomnień!

Więcej na: www.sztukmistrze.eu