Noc Kultury 2013

thumbnail

Noc Kultury w Lublinie
8/9 czerwca 2013

Jak zmierzyć energie miasta

Nie potrzebny jest do tego radiesteta, który zlokalizowałby biegnące pod miastem żyły wodne ani licznik wskazujący zużycie przez mieszkańców prądu elektrycznego. Probierzem energii miasta jest kultura i ludzie, którzy ją tworzą. To oni zasilają miasto swoją kreatywnością, zapałem, potencjałem twórczym. To dzięki nim miasto tętni życiem.

Lublin lśni jasnym światłem na kulturalnej mapie Polski, ale jest taki moment, kiedy następuje tu istna eksplozja energii miasta.

Jedyna taka noc

Rokrocznie w jedną czerwcową noc przestrzeń miejska Lublina staje się sceną setek wydarzeń artystycznych, które są efektem współpracy niemalże wszystkich lubelskich instytucji i animatorów kultury. Ramię w ramię z amatorami występują zawodowcy, a sceną ich działań staje się przestrzeń miasta. Podczas Nocy Kultury zabytkowe mury Lublina rozsadzają setki wydarzeń kulturalnych podejmujące dialog z publicznością, miastem, architekturą czy historią. To miasto widziało już wiele, ale w tym roku artyści i animatorzy kultury zadbają o to, aby wykorzystać przestrzeń miejską na setki kolejnych sposobów. Takie wydarzenie nie ma precedensu w kraju ani Europie.

Już po raz siódmy

W nocy z 8 na 9 czerwca 2013 roku, Noc Kultury odbędzie się już po raz siódmy. Z tego powodu energie miasta przejawiać się będą na siedem sposobów. Tej nocy można będzie przeżyć eksplozję sztuk wizualnych, filmu i teatru, poczuć mrowienie wiedzy, miasto będzie pulsować w rytm muzyki i tańca, porywać będzie także moc słowa.

Informacje na temat programu Nocy Kultury 2013 znajdują się w załączeniu.

Plakat tegorocznej Nocy Kultury

Odwołując się do hasła przewodniego jakim są „Energie miasta” chcieliśmy pokazać energie ludzi, którzy tworzą program tej edycji. Zrobiliśmy to symbolicznie, wypełniając logotyp Nocy Kultury portretami Organizatorów poszczególnych wydarzeń budujących program.  Ta barwna fotomozaika złożona z około 700 zdjęć to obrazowe potwierdzenie, że energii w Lublinie nie brakuje.

Korzystając z okazji bardzo serdecznie dziękujemy grupie fotografów-wolontariuszy, którzy pomogli nam zorganizować tę wyjątkowa sesję.

Więcej informacji: www.nockultury.pl

PROGRAM

Informacje dla mediów oraz materiały graficzne do pobrania >>>