Noc Kultury | 4/5 czerwca 2016

thumbnail

Noc Kultury już po raz dziesiąty zainspiruje do odkrywania uroków Lublina. Sztuka ożywi miejsca nieznane i zapomniane, a te, które znamy, ukaże w zupełnie innym, nietypowym świetle. Wierzymy w siłę marzeń, to one po raz kolejny zainspirowały artystów do działań niezwykłych i magicznych. To z nimi będziemy wyobrażać sobie miasto… Będzie baśniowo, kolorowo i magicznie.

Ta wyjątkowa noc przyzwyczaiła nas do patrzenia na świat oczami artystów, którzy wchodzą w dialog z przestrzenią miejską i zmieniają jej wizerunek, tworząc wyjątkowe instalacje i obiekty artystyczne w miejscach, których nie podejrzewalibyśmy o taki potencjał. Magicznego kolorytu nabierze Stare Miasto, ulica Lubartowska zmieni się nie do poznania, a młodzi twórcy sztuk wizualnych przygotują prace pod hasłem: Tak to widzę! pod opieką Waldemara Tatarczuka, Cezarego Hunkiewicza i Melo.

Wszystkie działania połączy jeden wspólny mianownik: nieograniczona wyobraźnia. Miejscem szczególnym tegorocznej edycji festiwalu będzie ulica Kowalska, gdzie połączymy marzenia ze wspomnieniami, na jedną noc przenosząc się w czasie do początków ubiegłego wieku. Znikną współczesne szyldy, samochody i inne przejawy współczesności, pojawią się elementy, które dawno znikły z miejskiego krajobrazu, tam na uczestników Nocy Kultury będzie czekała także największa niespodzianka.

Jak zwykle nie zabraknie klimatycznego, plenerowego kina i zaskakujących spektakli teatralnych. Nowością będzie Strefa Twórczości i Inspiracji – przestrzeń, w której podczas jednej nocy odbędzie się kilkadziesiąt warsztatów, spotkań i pokazów. Najciekawsze lubelskie brzmienia usłyszymy tym razem nie ze sceny, a z Muzycznej Ciężarówki.

Więcej na: www.nockultury.pl